Спецпроект

"Газовий музей" відкрився в Івано-Франківську

В Івано-Франківську до 140-річчя з часу появи блакитного палива в місті відкрили "Газовий музей". У ньому знаходиться близько 50 експонатів - газових лічильників і пристроїв.

Про це пише ukrinform.ua.

"У нас є газові лічильники польського, австро-угорського періоду та українського періоду, коли вважали що газ - дороге паливо. У радянський період метрології як такої не було, оскільки газ коштував 3 копійки і вона була недоцільною", - розповідає голова правління ВАТ" Івано-Франківськгаз" Ігор Прокопів.

Найстаріший експонат музею, лічильник, датується 1896 роком. Музею його подарував житель Івано-Франківська.

Пропаганда «Золотого вересня». Навіщо комуністи переклали на «мову» народних пісень заяву Молотова?

Невдовзі після "Золотого вересня" на західноукраїнських землях, що стали тепер радянськими, почали виникати "народні" пісні й вірші про "батька-Сталіна" та "польських панів". Така творчість, попри свій вдаваний "стихійний" характер, виходила напрочуд схожою на повідомлення ТАСС чи передовиці "Правди".

Єрусалим у серці Африки

"Остерігаюся писати про них, бо мені просто ніхто не повірить, але присягаюся, що пишу щиру правду..." Як скельні церкви Лалібели увічнили їхнього творця і позбавили влади його нащадків

Чесанів. Місто на польсько-українському прикордонні

Доля міста коливалась між двома тоталітарними режимами. 22 вересня 1939 до містечка увійшли німецькі танкові війська. Згідно з попередніми домовленостями, місто вирішили передати Радянському Союзу. 28 вересня радянська 24-та танкова бригада досягла Чесанова. Проте, згідно з остаточним договором про кордони між СРСР і Третім Рейхом, Чесанів у жовтні 1939 року відійшов до останнього.

Професор Хіроакі Куромія: Донбас народив демократичний український націоналізм

Донбас представляє Україну в концентрованій формі. Багато мов, багато національностей, багато ідей, просто важко управляти всім цим. В такому сенсі Донбас є центром теперішньої України. І якщо ви зможете в цьому плані управляти Донбасом, то управляти Україною буде набагато легше. В такому сенсі, я думаю, Донбас дуже важливий Україні. Я думаю, що Київ і український народ зможуть впоратися з цими завданнями.