АЗАРОВ ХОЧЕ ІСТОРИЧНУ ПРАВДУ

Прем'єр Микола Азаров занепокоєний, що "історію Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років намагаються переписати".

Про це він заявив у своєму вітанні учасникам міжнародної конференції, повідомляє УП з посиланням на прес-службу уряду.

"Сьогодні, на жаль, відбуваються спроби переписати історію Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років, тому вважаю, що одним з основних завдань конференції повинно бути утвердження історичної правди", - зазначив Азаров.

На його думку, "для цього є все необхідне: багатющі архівні та музейні зібрання, книжкові скарби, кваліфіковані науковці".

Прем'єр-міністр також пообіцяв "всю можливу підтримку історичній науці" з боку уряду.

Як відомо, "свободівці" пропонували вилучити термін "Велика Вітчизняна війна" з нормативно-правових актів України та навчальної літератури "для утвердження історичної справедливості".

Прем'єр Росії Володимир Путін заявляв, що Росія перемогла б у Великій Вітчизняній війні, навіть якщо б Україна не входила до складу Радянського Союзу.

Азаров хоче створити нову Алею Слави у київському парку Вічної Слави.

У квітні 2013 року Азаров заявив, що жалоба за загиблими у Другій світовій 9 травня - це ознака нацизму.

Дивіться також інші матеріали за темою "Азаров"

Спільний біль. Спільна історія. Дискусія до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Щороку 18 травня в Україні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу – згадуються події 1944 року, коли радянський тоталітарний режим насильницьки виселив людей із їхніх рідних земель. Цей день офіційно започаткований тільки 2015 року, а історія та традиції кримських татар досі залишаються загадкою для багатьох українців.

Переможний бій Чорних Запорожців під командою латвійця Карліса Броже

"Гаряче було москалям не так від травневого сонця, як від вогню Чорних пластунів та від влучної стрілянини гарматчиків". 30 травня 1920 року відбувся переможний бій "Чорних запорожців" над більшовиками біля села Вербка поблизу Вінниці

Година папуги. Ґудзики з Харкова

Станіслав Мікке вчепився у київського прокурора Андрія Амонса: "Хто це зробив?!" Більшість могил мала дивну рису — сліди від величезних бурів: земля була перемішана із перемеленими людськими кістками, зітлілим одягом та металевими ґудзиками. Подекуди траплялися великі грудки якогось білого хімікату.

Танковий етюд в рожевих тонах

Події останніх місяців призвели до того, що поєднання слів "Прага" та "пам'ятник" у новинній стрічці наразі більше апелює не стільки до споруд часів Карла IV чи величних барокових пам'яток, скільки до монументів, присвячених подіям останньої світової війни