Спецпроект

У Севастополі спаплюжили пам'ятник жертвам Голокосту. ФОТО

У Севастополі невідомі осквернили пам'ятник Жертвам Голокосту.

Про це заявив заступник голови Севастопольської єврейської громади "Хесед-Шахар" Борис Гельман агенції "Інтерфакс-Україна", повідомляє УП.

"Його [пам'ятник] паплюжили з 2003 року, коли був установлений, до 10 раз, по-різному. Завжди були якісь свастики, нацистські знаки. Цього разу він опоганений червоною фарбою й символіка вся радянська, зокрема, написано "СРСР", намальований герб, серп і молот", - уточнив Гельман.

У Севастополі знову осквернили пам'ятник Жертвам голокосту. Фото gazeta.sebastopol.ua

Представник єврейської громади припускає, що це зроблено зумисно, щоб перевести стрілки, "щоб адресувати іншій ідеології".

"Ми не знаємо, хто це зробив, зараз цим питанням займаються правоохоронні органі й МВС і ФСБ, які склали акт. Ми будемо домагатися, щоб були виявлені не тільки виконавці, але й ті, хто ініціював таку наругу", - заявив Гельман.

Пам'ятник Жертвам голокосту встановлений у Севастополі в 2003 році на місці загибелі 4200 євреїв і кримчаків, знищених 12 липня 1942 року фашистськими окупантами.

Від газет до телесеріалів: 30 років еволюції політичної агітації в Україні

Протягом 30 років незалежності України політична агітація у нашій країні пройшла шлях від звичайних газет та інформаційних бюлетенів до телевізійних серіалів. З одного боку, постійних змін зазнавала форма агітації, з іншого — деякі елементи, як-от меседжі, у ній залишалися незмінними. Окрім того, з'явився окремий вид "агітації"—"гречкосійство", тобто підкуп виборців різними матеріальними й нематеріальними благами.

За два кроки до війни: Гляйвіцька провокація

31 серпня 1939 року. Невеличке сілезьке містечко Гляйвіц, Німеччина. Вечір. В одному з номерів готелю в центрі міста на застеленому ліжку лежить з закритими очима чоловік. Він вдягнутий і взутий. О 16-00 тишу номера прорізує вимогливий дзвінок телефону, який стоїть на столику біля ліжка. Не відкриваючи очей чоловік простягає руку, знімає трубку і підносить її до вуха. З трубки лунає добре знайомий йому голос: «Терміново передзвоніть!».

«Тройка» чи «Сєвєр»? – депортаційна операція початку квітня 1951 року

70 років тому на території України відбулася остання депортаційна операція, під час якої переважно зі Західної України було виселено 2 487 сімей куркулів, свідків Єгови та колишніх вояків армії Андерса

Черчилль-політик і Орвелл-письменник: дивовижні схожості двох культових особистостей

Мало хто знає, що здавалося б, нічим не пов’язані між собою Вінстон Черчилль та Джордж Орвелл мали насправді багато чого спільного. Обоє випередили свій час, обоє виступали борцями за свободу та демократію, а їхні ідеї, сформовані майже століття тому, залишаються гостро актуальними і дотепер.
Книжка «Черчилль і Орвелл. Битва за свободу», написана журналістом та воєнним кореспондентом Томасом Ріксом, вийшла друком у крафтовому видавництві «Лабораторія». Це порівняльна біографія двох видатних історичних постатей, які ніколи не зустрічались, однак захоплювались один одним на відстані.