У Києві презентують "справжню історію" Середньовіччя

Книгарня "Є" та видавництво "Фоліо" запрошують на презентацію нової книжки Олексія Мустафіна "Справжня історія середніх віків".

Час і місце: 17 червня, вівторок, 18:00. Київ, вул. Лисенка, 3 (метро "Золоті Ворота").

"Справжня історія середніх віків" — це не просто книжка про події, що відбувалися тисячу років тому. На відміну від шкільних підручників, в ній йдеться не лише про історію окремих цивілізацій — християнської Європи, мусульманського Сходу, Індії, Китаю чи Мексики, а й про весь Середньовічний світ як цілісну систему.

Чим західні рицарі були схожі на раджпутів та самураїв? Де і навіщо почали будувати замки? Як вигнанці, позбавлені власної землі, створили найбільші імперії Євразії та Америки? Чи могла маленька блоха знищити усе людство?

Чому індійські цифри стали арабськими, а порох і книгодрукування, винайдені китайцями, перевернули життя європейців? І як з феодального безладу народилися сучасні держави?

Відповіді дозволяють не лише дізнатися про цікаві факти, але й зрозуміти "логіку історії", обіцяють організатори заходу.

Олексій Мустафін — український журналіст і медіаменеджер, генеральний директор телеканалу "Мега". Закінчив педагогічний університет імені Драгоманова (історичний факультет).

Працював журналістом у виданні "УНІАН-тижневик", часописах "Пост-Поступ", "День", "Київський телеграф", "Профіль" на телеканалі "1+1". Очолював служби новин на каналах "Інтер" і СТБ. Автор телевізійних фільмів.

Читайте також тексти Мустафіна на ІП:

Свобода, яку не спинити. Перший досвід, VI cт. до н.е.

Прощання з тиранією. Як це відбувалося 2500 років тому

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.