Вікіпедія відзначає 60-річчя Угорської революції тематичним тижнем написання статей

Вікіпедія відзначає 60-ту річницю угорського антикомуністичного повстання 1956 року Єдиним міжнародним вікітижнем з написання статей на тему історії Угорської революції.

Про це повідомляє сайт української Вікіпедії.

У ці дні в Угорщині відзначають 60-ту річницю Угорської революції — антикомуністичного повстання 1956 року. Воно спалахнуло 23 жовтня, а 4 листопада було жорстоко придушене радянськими військами. Масові демонстрації, які почались із виступів студентів у Будапешті, вимагали проведення в країні демократичних перетворень.

23 жовтня угорці святкують День Республіки. А редактори Вікіпедії з країн Центральної та Східної Європи вирішили підтримати своїх угорських побратимів Єдиним міжнародним вікітижнем.

Адміністрація вільної енциклопедії закликає всіх охочих долучатися до написання статей у рамках тематичного тижня. Перелік статей, які можна написати або доповнити, доступний на сторінці сайта.

 

Оксамитова (Р)еволюція у Чехословаччині

17 листопада 1989 року силовики брутально били студентів: кількість поранених людей сягала декількох сотень. Ще того ж вечора Прагою розійшлася новина, що поліціанти забили до смерті одного студента, ця ж інформація миттєво поширилась і в західних ЗМІ.

Година папуги. Поїзд не в той бік

У свідомості генерала Лянґнер не було місця для думки, що один офіцер може зганьбитися обманом іншого. Лянґнер летів назад заспокоєний. Під крилом того літака, далеко внизу паровози тягли вагони. У вагонах сиділи польські військові. Їх везли не у той бік, про який домовлявся Лянґнер із Тимошенком і Шапошніковим.

Перше міністерство здоров’я України

На початку травня 1918 року Гетьман Павло Скоропадський розпорядився створити Міністерство народного здоров’я та опіки. В УНР часів Центральної Ради такого міністерства не було. Медико-санітарна справа раніше перебувала у відомстві Міністерства внутрішніх справ, а потім окремого департаменту при уряді

Подвійне життя КҐБіста Заваригіна: чи міг чекіст співпрацювати з ОУН?

Павло Заваригін бореться з українськими повстанцями на Тернопільщині та робить непогану кар'єру. Але в якийсь момент все починає йти не так, і врешті решт чекіст стріляє собі в голову. Збереглися спогади, згідно яких Заваригін насправді став агентом ОУН. Чи не цим пояснюється самогубство?