У Національному музеї в Пирогові згоріла хата. ФОТО

5 липня Київські рятувальники ліквідували пожежу на території Національного музею народної архітектури та побуту України в Голосіївському районі столиці.

Про це повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій на своїй сторінці у "Фейсбуці".

 

По прибуттю до місця виникнення пожежі вогнеборці встановили, що спалахнула солом'яна покрівлія недіючої одноповерхової дерев’яної хати розміром 5х10 м. 

О 16:13 пожежу вдалося локалізувати, а о 16:22 – ліквідувати. Внаслідок пожежі згоріла покрівля на площі 50 м2.

 

На місці події працювало 4 одиниці техніки та 20 пожежників.

Як повідомили "Історичній правді" в в прес-службі ДСНС, хата ХІХ ст. розташовувалася в експозиції "Середня Наддніпрянщина" і походила зі села Дударків Переяслав-Хмельницького району. 

Такий тип будинків був типовим для Лівобереженої України, підтвердили нам в Національному музеї архітектури і побуту України. Дана хата перебувала в поганому стані та розташовувалася на ґрунті, який зсувався.

Постраждалих немає. Як повідомили "Історичній правді" в прес-службі ДСНС, пожежу спричинило стороннє джерело займання. Остаточну причину наразі встановлює слідство.

Як повідомлялося, в Обухові невідомі спалили частину меморіалу жертвам Голодомору.

Від сестер-жалібниць до воячок: жінки в Армії УНР

В архівних джерелах можна зустріти чимало згадок про «сестер-жалібниць». За цим непоказним терміном приховується цілий пласт згадок, пов’язаних з участю жінок у визвольних змаганнях 1917-1921 років у складі армії УНР. Слідуючи поклику, вони опікувались хворими та пораненими, а під тиском обставин брали на себе обов’язки воячок, розвідниць та зв’язкових. І завжди піклувались про ближніх більше, ніж за себе

Година папуги. Ґудзики з Харкова

Станіслав Мікке вчепився у київського прокурора Андрія Амонса: "Хто це зробив?!" Більшість могил мала дивну рису — сліди від величезних бурів: земля була перемішана із перемеленими людськими кістками, зітлілим одягом та металевими ґудзиками. Подекуди траплялися великі грудки якогось білого хімікату.

Як дипломати УНР у Празі на інформаційному фронті воювали

Інформаційна війна – це, звісно ж, не винахід нинішнього часу. Нам часто здається, що ті інформаційні виклики, перед якими ми стоїмо сьогодні, є унікальними з огляду на нові технології, які приніс початок третього тисячоліття. Частково це правда. Сто років тому не існувало ні телебачення, ні інтернету, ні соціальних мереж. Однак вже існували газети і журнали, які були потужною зброєю впливу на громадську думку і позицію еліт.

Сталева труна на вісім персон

17 лютого 1864 року, сто п'ятдесят сім років тому, підводний човен "Hunley" конструкції Горація Ханлі атакував і потопив паровий шлюп "Housatonic" і це була перша в історії успішна атака корабля з глибини. Не надто тямущі в історії люди приписують Жулю Верну купу передбачень, і в тому числі – мало не винахід підводного човна. Це не так, це дуже сильно не так. Чистих передбачень у Жуля Верна дуже мало, а підводних човнів на той час було збудовано вже з десяток.