У Національному музеї в Пирогові згоріла хата. ФОТО

5 липня Київські рятувальники ліквідували пожежу на території Національного музею народної архітектури та побуту України в Голосіївському районі столиці.

Про це повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій на своїй сторінці у "Фейсбуці".

 

По прибуттю до місця виникнення пожежі вогнеборці встановили, що спалахнула солом'яна покрівлія недіючої одноповерхової дерев’яної хати розміром 5х10 м. 

О 16:13 пожежу вдалося локалізувати, а о 16:22 – ліквідувати. Внаслідок пожежі згоріла покрівля на площі 50 м2.

 

На місці події працювало 4 одиниці техніки та 20 пожежників.

Як повідомили "Історичній правді" в в прес-службі ДСНС, хата ХІХ ст. розташовувалася в експозиції "Середня Наддніпрянщина" і походила зі села Дударків Переяслав-Хмельницького району. 

Такий тип будинків був типовим для Лівобереженої України, підтвердили нам в Національному музеї архітектури і побуту України. Дана хата перебувала в поганому стані та розташовувалася на ґрунті, який зсувався.

Постраждалих немає. Як повідомили "Історичній правді" в прес-службі ДСНС, пожежу спричинило стороннє джерело займання. Остаточну причину наразі встановлює слідство.

Як повідомлялося, в Обухові невідомі спалили частину меморіалу жертвам Голодомору.

Від газет до телесеріалів: 30 років еволюції політичної агітації в Україні

Протягом 30 років незалежності України політична агітація у нашій країні пройшла шлях від звичайних газет та інформаційних бюлетенів до телевізійних серіалів. З одного боку, постійних змін зазнавала форма агітації, з іншого — деякі елементи, як-от меседжі, у ній залишалися незмінними. Окрім того, з'явився окремий вид "агітації"—"гречкосійство", тобто підкуп виборців різними матеріальними й нематеріальними благами.

За два кроки до війни: Гляйвіцька провокація

31 серпня 1939 року. Невеличке сілезьке містечко Гляйвіц, Німеччина. Вечір. В одному з номерів готелю в центрі міста на застеленому ліжку лежить з закритими очима чоловік. Він вдягнутий і взутий. О 16-00 тишу номера прорізує вимогливий дзвінок телефону, який стоїть на столику біля ліжка. Не відкриваючи очей чоловік простягає руку, знімає трубку і підносить її до вуха. З трубки лунає добре знайомий йому голос: «Терміново передзвоніть!».

«Тройка» чи «Сєвєр»? – депортаційна операція початку квітня 1951 року

70 років тому на території України відбулася остання депортаційна операція, під час якої переважно зі Західної України було виселено 2 487 сімей куркулів, свідків Єгови та колишніх вояків армії Андерса

Черчилль-політик і Орвелл-письменник: дивовижні схожості двох культових особистостей

Мало хто знає, що здавалося б, нічим не пов’язані між собою Вінстон Черчилль та Джордж Орвелл мали насправді багато чого спільного. Обоє випередили свій час, обоє виступали борцями за свободу та демократію, а їхні ідеї, сформовані майже століття тому, залишаються гостро актуальними і дотепер.
Книжка «Черчилль і Орвелл. Битва за свободу», написана журналістом та воєнним кореспондентом Томасом Ріксом, вийшла друком у крафтовому видавництві «Лабораторія». Це порівняльна біографія двох видатних історичних постатей, які ніколи не зустрічались, однак захоплювались один одним на відстані.