Гран-прі Форуму видавців здобув альбом про історію українського герба

Гран-прі цьогорічної премії BookForum Best Book Award здобувала книжка Андрія Гречила та Богдана Завітія "Наш Герб. Українські символи від княжих часів до сьогодення" (видавництво "Родовід").

Про це повідомляє сайт Львівського форуму видавців.

Видання "Наш герб" – це 400-сторінковий альбом із понад 700 ілюстрацій, які походять із більш, ніж 50 музеїв, архівів і бібліотек України та світу. Книга розповідає про українські символи від княжих часів до сьогодення. 

Суперобкладинка альбому  

Автори - Андрій Гречило, Богдан Завітій 

У номінації "Історія" перемогу здобула книжка Енн Епплбом "Червоний голод. Війна Сталіна проти України"  (видавництво "HREC-PRESS").

Книжка Андрія Сови та Ярослава Тимчака "Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортової традиції" (видавництво "Апріорі") виграла в номінації "Популярна наукова література".

Особливою відзнакою Мале журі у Львові нагородило книжку "Найдорожча мамусю! Листування о. Любомира Гузара із Матір"ю (1975-1992)" (упорядники Марія Рипан, Олег Турій, "Видавництво УКУ").

Спеціальну відзнаку від координатора проектів ГО "Форум видавців" Анни Батищевої отримав збірник спогадів "У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту" (видавництво "Фоліо").

Результати головної книжкової премії – BookForum Best Book Award оголосили 20 вересня у Львівській національній філармонії.  Загалом на конкурс було подано 508 видань від 103 видавництв, а журі засідало у трьох містах: Києві, Харкові та Львові.

Читайте також:

У Києві відкрили виставку до 100-річчя Державного герба України

Галерея: Наш Герб. 1000 років історії

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.