На Тернопільщині перепоховали останки воїнів УПА. ФОТО
20 грудня 2019 року у місті Шумську, що на Тернопільщині, відбулося урочисте перепоховання вояків Української повстанської армії, учасників збройного підпілля ОУН, закатованих НКВД у 1940-1950-х роках.
Про це повідомляє Український інститут національної пам'яті.
![](/images/doc/1/9/194ef92-0001.jpg)
Меморіальні заходи складалися із божественної літургії в Святопреображенському храмі Шумська, урочистої ходи містом до цвинтаря та чину похорону, а також громадської панахиди на площі Героїв Майдану.
Завершився чин похорону на місцевому цвинтарі біля могили курінного УПА Василя Процюка - "Кропиви" та невідомих повстанців.
![](/images/doc/2/b/2b973ad-0002.jpg)
![](/images/doc/4/2/4275e5b-0003.jpg)
"Ми пишаємось тим, що ці роботи з пошуку, ексгумації та перепоховання вояків УПА були проведені на замовлення і коштом Українського інституту національної пам'яті.
Змінюється керівництво держави, керівництво Інституту, а вшанування борців за незалежність України залишається пріоритетом державної політики в сфері відновлення та збереження національної пам'ять", - прокоментував присутній на заході співробітник Українського інституту національної пам'яті Павло Подобєд.
![](/images/doc/5/2/5227549-0004.jpg)
![](/images/doc/6/0/6004bdd-0005.jpg)
![](/images/doc/7/0/70c95a1-0006.jpg)
![](/images/doc/8/2/82b04d8-0007.jpg)
Участь у заході взяли: місцеві жителі, заступник начальника управління – начальник відділу обліку та збереження місць пам'яті Управління інституційного забезпечення політики національної пам'яті Українського інституту національної пам'яті Павло Подобєд, відповідальний секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета, представники місцевої та обласної влади, військові 44-ї ОАБр, а також реконструктори військово-історичного клубу "Повстанець" в одностроях УПА.
![](/images/doc/a/0/a0f0a60-0008.jpg)
![](/images/doc/a/e/aeceb00-0009.jpg)