Затримано підозрюваного в розпалюванні національної ворожнечі в Гуті Пеняцькій

23 січня, обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою підозрюваному у скоєнні низки тяжких і особливо тяжких резонансних злочинів. Серед них – вандалізм у місцях пам’яті та розпалювання національної ворожнечі в урочищі Гута Пеняцька на Львівщині та на території заповідника «Биківнянські могили в Києві.

Підозрюваний 18 місяців переховувався від слідства, а напередодні його вдалося затримати, – повідомили в пресслужбі Офісу генпрокурора України, передає polukr.net.

 

За даними слідчих, затриманого підозрюють у причетності до таких злочинів: підриву ручної гранати та хуліганських дій, які полягали в оскверненні могильного комплексу "Цадика Нахмана" 2016 року, підриву гранати РГД-5 на території Черкаського відділку поліції 2017 року, підриву пам'ятника Угорському народу на Веревецькому перевалі (межа Львівської та Закарпатської областей) 2017 року.

Також йому інкримінують розпалювання національної ворожнечі та ненависті, що мали місце в урочищі Гута Пеняцька в Бродівському районі Львівської області та на території заповідника "Биківнянські могили" в Києві, а також спаплюження юдейської релігійної святині – синагоги "Цорі Гільод" у Львові 2017 року; вчинення хуліганських дій біля посольств США та Литви; закінчений замах на вбивство, вчинений способом, небезпечним для життя багатьох осіб із застосуванням невідомого вибухового пристрою у Києві під час святкування Дня Незалежності 2017 року.

Окрім того, слідство вважає його причетним до розфарбовування пам'ятника воїнам АТО, застосування вибухового пристрою біля пам'ятника воїнам АТО 2017 року, а також підриву ручної гранати біля входу приймальні політичної партії "Національний корпус" 2017 року.

Досудове розслідування перебуває на стадії завершення, невдовзі обвинувальний акт планують скерувати до суду. Щодо інших двох учасників скоєння зазначених злочинів триває розгляд обвинувального акта в суді, – додали в Офісі генпрокурора.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.

Професор Дмитро Білий: "Після геноциду на Кавказі залишилося не більше 10% черкеського населення"

У травні 1864 року на Червоній Поляні неподалік від Сочі відбулася остання битва з російськими військами черкеських воїнів, під час якої всі вони загинули. Власне, місцина отримала таку назву, бо вся вона була залита кров'ю. А вже 21 травня 1864 року російські війська влаштували переможний парад. Це означало остаточну поразку черкесів у війні, яку вони вели проти царської росії понад сто років.