Спецпроект

«Яд Вашем» вибачився за брехню на Форумі пам'яті Голокосту

Дирекція меморіалу «Яд Вашем» визнала, що матеріали Міжнародного форуму пам'яті Голокосту містили спотворення історичної правди - «неточності», «одностороннє трактування фактів» і «не відповідали даним досліджень» Яд Вашем.

Про це повідомляє IsraelInfo.

Групове фото учасників Форуму пам'яті Голокосту
Групове фото учасників Форуму пам'яті Голокосту
Фото: Yonatan Sindel/FLASH90

"На превеликий жаль, відеоматеріали, що були показані на Форумі, не демонструють складну картину Голокосту і Другої світової війни ... Приносимо вибачення за цю надзвичайно прикру неприємність", - йдеться в листі за підписом голови Міжнародного відділу досліджень Голокосту "Яд Вашем" Дана Міхмана.

Відеоматеріали до форуму готував його головний спонсор – фонд російсько-єврейського олігарха Моше Кантора. У цих матеріалах не було згадок про пакт Молотова-Ріббентропа, поділ Польщі і ролі СРСР у початку Другої Світової війни. СРСР був зображений чи не єдиним борцем з нацизмом і його одноосібним переможцем.

Ізраїльські організатори Форуму, включаючи МЗС і канцелярію президента Рівліна, не сперечались із російською стороною. Єврейська держава фактично підтримала путінську версію "історичної правди" про війну і Голокост.

Джерело в уряді пояснив "Хадашот 12", що Ізраїлю це "не зашкодить, а для Путіна дуже важливо", - і цей "крок доброї волі" допоможе звільнити Нааму Іссахар.


Нагадуємо, що Ізраїль віддав Росії Олександрівське подвір'я в обмін на заарештовану Нааму Іссахар.

Всесвітній форум пам'яті Голокосту організували з нагоди 75-ї річниці визволення концтабору в Освенцімі.

Президент України вагався, чи їхати на форум, адже заздалегідь було відомо, що йому не нададуть слова.

Натомість було відомо, що промову матиме президент Росії Володимир Путін.

23 січня вранці президент Володимир Зеленський заявив, що прибув до Ізраїлю, але не піде на Всесвітній форум пам'яті Голокосту. Мовляв, "через величезний інтерес до Всесвітнього форуму пам'яті Голокосту обмежена кількість місць і важко потрапити багатьом з тих, хто пережив цю трагедію", тому українська делегація "вирішила передати місце цим мужнім, унікальним людям".

Президент Польщі Анджей Дуда не поїхав до Єрусалима 23 січня на 75-у річницю визволення концтабору в Освенцимі у зв'язку з відсутністю можливості виступу під час цього заходу поряд із лідерами Німеччини, Франції та Росії. Крім того, у Варшаві заявляли, що таким чином президент Польщі не матиме в Ізраїлі можливості відповісти на чергові звинувачення на адресу Польщі з боку президента Росії.

Як відомо, наприкінці грудня Путін під час публічних заходів декілька разів заявив, що Польща сама була агресором перед Другою світовою війною, СРСР не окуповував Польщу, а серед її чиновників були відверті антисеміти. Варшава викликала на розмову посла РФ у Польщі Андрєєва, а глава польського уряду Матеуш Моравецький виступив із заявою, в якій засудив останні заяви Путіна.

На заходи в Ізраїль не поїхали і президенти Естонії та Литви, а Латвію представляв прем'єр-міністр.

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.