АНОНС: Марафон лекцій до історії пандемії від LEGIO.Live

LEGIO Historica повертається. Організатори пропонують новий проект "LEGIO.LIVE" і у першому випуску поговорять про історію пандемій.

Оскільки усі фестивалі і заходи в умовах, що склались – табу, організатори вирішили піти в онлайн і прийти до вас за допомогою мережі.

 

У неділю, 12 квітня, говоритимуть про епідемії та боротьбу з ними:


18.15 - "Як Самойлович від чуми Херсон рятував"

Лектор. Єгор Сидорович, кандидат історичних наук, викладач Херсонський державний університет та співзасновник проекту Мандруймо Херсонщиною про одну з останніх епідемій чуми у Європі.


19.00 - "Вакцина до відкриття мікроорганізмів"

Стас Дем'янчук, провізор, асистент кафедри Фармакології Львівський медичний інститут про те, як людство почало вакцинуватись,коли поняття не мало про віруси і мікроорганізми.


19.45 - "Порятунок від гніву богів: практичні поради пращурів"

Євген Синиця, кандидат історичних наук, доцент Кафедра археології та музеєзнавства історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка – офіційна про роль епідемій у історичних процесах доби стародавнього світу та раннього середньовіччя.


Трансляції можна буде дивитися на YouTube-каналі.

Маргарита Довгань: «Цивілізація давно б уже щезла, якби не було освічених, сильних і чесних людей»

Справжня дружба – це великий дарунок долі, вища благодать, що дається людям. Така дружба виявляє невидимий, але глибинний сутнісний зв'язок. Свого часу саме така дружба об’єднала дві сім’ї Довганів і Стусів. Ця дружба була особливо цінною в часи тоталітарного режиму, коли постійно потрібно було відстоювати право на свободу бути собою.

Сюргюн. Мама думала, що нас везуть на розстріл

Уявіть себе на їх місці. У ваш дім на світанку вриваються озброєні люди, солдати. Дають 15 хвилин на збори. Відвозять на найближчу станцію. І додому ви зможете повернутися лише через 50 років.

На Хмельниччині будують меморіал на братській могилі вояків Армії УНР

У селі Великі Зозулинці Красилівського району Хмельницької області будують меморіал на братській могилі 26-ти вояків Армії УНР. Як і чому 6-та Запасова бригада Армії УНР понесла страшні втрати в боях за село, йдеться у запропонованій статті.

"Сарана з Росії" і розстріли. Як оббирали київських "олігархів"

Як і сьогодні, пересічні люди 100 років тому вірили у ледь не чарівну силу керівних посад в країні. Промовистим прикладом, який яскраво характеризує віру у силу ухвалених постанов, стала ситуація з бензином. Коли навесні 1919-го виникла катастрофічна його нестача, то Раднарком УСРР спробував радикально і назавжди вирішити проблему палива для транспорту: "Раднаргоспу України запропонувати знайти горючий матеріал, який може замінити бензин, бензол і т. ін."