АНОНС: Марафон лекцій до історії пандемії від LEGIO.Live

LEGIO Historica повертається. Організатори пропонують новий проект "LEGIO.LIVE" і у першому випуску поговорять про історію пандемій.

Оскільки усі фестивалі і заходи в умовах, що склались – табу, організатори вирішили піти в онлайн і прийти до вас за допомогою мережі.

 

У неділю, 12 квітня, говоритимуть про епідемії та боротьбу з ними:


18.15 - "Як Самойлович від чуми Херсон рятував"

Лектор. Єгор Сидорович, кандидат історичних наук, викладач Херсонський державний університет та співзасновник проекту Мандруймо Херсонщиною про одну з останніх епідемій чуми у Європі.


19.00 - "Вакцина до відкриття мікроорганізмів"

Стас Дем'янчук, провізор, асистент кафедри Фармакології Львівський медичний інститут про те, як людство почало вакцинуватись,коли поняття не мало про віруси і мікроорганізми.


19.45 - "Порятунок від гніву богів: практичні поради пращурів"

Євген Синиця, кандидат історичних наук, доцент Кафедра археології та музеєзнавства історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка – офіційна про роль епідемій у історичних процесах доби стародавнього світу та раннього середньовіччя.


Трансляції можна буде дивитися на YouTube-каналі.

Скаутське братерство Литви та України

На початку ХХ століття уся Литва і значна частина України перебувала під кількасотлітньою російською окупацію. Українцям, до певної міри, пощастило більше, бо частина українських земель входила також і до складу Австро-Угорської імперії, під більш демократичною владою, керованою з Відня австрійським імператором (цісарем). Саме тому український скавтинг зміг організуватись у 1911 році

Капітуляція Петра І, пенсія Кримському хану і боротьба за незалежність України

В 1700 році московити мали обрати нового патріарха. Замість цього Петро І відміняє патріархат і планує стати найвищим цивільним і релігійним лідером країни. Він оголошує себе рятівником християнського світу від ворогів Господа в Османській імперії. Вимагає передати йому ключі від Храму Гробу Господнього та інших святих місць в Єрусалимі. Коли йому це не вдається — він вирішує захопити Константинополь, щоб привласнити місто з витоками православ‘я, підкорити Візантійську імперію і отримати статус «Третього Риму». Мріє отримати титул імператора і бути похованим у Софійському соборі в Константинополі

Ватикан, витоки східної політики та війна в Україні

Католицька Церква свідомо визначила Східну політику, маючи дві можливості: або гостро протиставитися комунізму і «героїчно загинути» на тих землях, або «в динамічно змінній ситуації у світі шукати більш ефективних шляхів, які б привели до кінцевої перемоги»

Балканська скалка Гітлера

Готуючись до нападу на Радянський Союз, Гітлер розраховував убезпечити свої фланги в Південно-Східній Європі шляхом захоплення всього Балканського півострову. З погляду на те, що італійські союзники приносили Гітлеру більше проблем, ніж користі, Німеччина вимушена була допомагати «вступитися» за Муссоліні в Греції, оскільки зрив операції «Барбаросса» був цілком вірогідним. У березні 1941 року на основі договору про вступ Болгарії до «Пакту Трьох держав» на її територію вводяться гітлерівські частини, котрі розпочинають просування безпосередньо до грецького кордону