Історико-культурний заповідник у Дубно нагородить авторів фото історичних памяток

Державний історико-культурний заповідник міста Дубно оголошує спеціальну номінацію від проєкту «Via Regia Ukraine» у рамках фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки»

У спеціальній номінації від проєкту "Via Regia Ukraine" автоматично візьмуть участь подані на конкурс світлини всіх пам'яток одинадцяти міст п'яти областей України, через які, власне, і пролягає Via Regia — Королівський шлях — в Україні, а саме: Дубно, Рівне, Острог, Львів, Броди, Городок (Львівська область), Луцьк, Володимир-Волинський, Радомишль, Житомир та Київ.

"Королівський шлях" (лат. Via Regia) — це назва найстарішого та найдовшого сухопутного зв'язку між Східною і Західною Європою, довжина якого становить 4500 км. Йому вже понад 2000 років і ним поєднано 8 європейських держав. У 2005 році шлях був відзначений як "Великий культурний шлях Ради Європи". Проєкт "Via Regia Ukraine" реалізується Державним історико-культурним заповідником міста Дубно командою у складі керівника установи Леоніда Кічатого, заввідділу туризму Миколи Мандзюка, провідного спеціаліста Андрія Герасимчука.

У планах також місячник із написання та поліпшення статей у Вікіпедії українською про найвизначніші пам'ятки серед міст Королівського шляху. Можливо, він також включатиме створення матеріалів про матеріальну культурну спадщину України іншими мовами".

Спеціальне журі визначить три переможні світлини у цій номінації, а також відзначить авторів найкращих фото з кожного міста. Також будуть відзначені найактивніші учасники. Переможців очікуватимуть дипломи та призи від проєкту "Via Regia Ukraine".

Сторінка спецномінації у Вікіпедії: http://viaregia.wlm.photo.

 

Міф про 9 травня. Коли закінчилась війна?

Вдень 9 травня мені зателефонули з Москви і повідомили, що вся документація про капітуляцію німецько-фашистської Німеччини отримана і вручена Верховному Головнокомандувачу. Отже, закінчилася кровопролитна війна. Фашистська Німеччина та її союзники були остаточно розгромлені. /Жуков Г. К. "Воспоминания и размышления"/

Гітлер, Сталін і Україна: безжальні стратегії

Шокований наступом нацистів, Сталін був готовий запропонувати Гітлеру мир: Вячеслав Молотов під час зустрічі з болгарським послом звернувся до нього з проханням передати в Берлін пропозицію припинити бойові дії. Натомість Сталін був готовий віддати нацистам Україну і Білорусь.

Гітлер і Сталін. Тирани і Друга світова війна

Гітлер, як і Сталін, походили з периферії. Сталін з’явився на світ у грудні 1878 р. у Грузії, за 2000 км від столиці Російської імперії Санкт-Петербурґа. Якщо не у фактичному, то в метафоричному сенсі Гітлер походив з місцевості, ще більш віддаленої від центру німецького політичного життя. Він народився у квітні 1889 р. не в імперській Німеччині, а в сусідній Австрії, у прикордонному містечку Браунау-на-Інні. Вони обидва походили з простих родин. Гітлерів батько був митним інспектором. Батько ж Сталіна, чоботар, був значно бідніший. В обох батьки були п’яницями й часто били своїх синів.

«…Попереду заслін із жінок і дітей»: грецькі антифашисти проти Британії

На початку березня 2014 року російське керівництво скликало пресконференцію, присвячену подіям в Україні. Відповідаючи на запитання про можливість війни з сусідньою державою, Владімір Путін заявив: «Якщо ми ухвалимо таке рішення, то тільки для захисту українських громадян. І нехай спробує будь-хто з числа військовослужбовців стріляти у своїх людей, за якими ми стоятимемо позаду, не попереду, а позаду. Хай вони спробують стріляти у жінок і дітей!». Утім, у застосуванні подібної тактики росіяни не були першими. У Другу світову війну її використовували грецькі антифашисти. Але не проти нацистів, а проти британської армії.