Вийшов трейлер шпигунського трилера Кур'єр. ВІДЕО

У Мережі опублікували довгоочікуваний трейлер шпигунського трилера Кур'єр, заснованого на реальних подіях.

Про це повідомляє НВ.

 
Фото: @Lionsgate

Прем'єра фільму режисера Домініка Кука відбулася у 2020 році на кінофестивалі Санденс під назвою Залізна кора. Фільм заснований на реальних подіях і розповідає про британського бізнесмена Гревілла Вінна, якого британська розвідка МІ-6 і американська ЦРУ завербували в якості агента.

Йому було поставлено завдання співпраці з радянським офіцером Олегом Пеньковським (ім'я агента Залізна кора) вивезти з СРСР військові секрети, в тому числі розвіддані, необхідні для залагодження кубинської кризи.

Роль Гревілла Вінна у фільмі виконує Бенедикт Камбербетч (Шерлок, Гра в імітацію, 1917, Доктор Стрендж). На роль радянського офіцера запросили грузинського актора Мераба Нінідзе (Шпигунський міст).

Агента вербувальника з ЦРУ у фільмі виконала Рейчел Броснахен (Дивовижна місіс Мейзел), Джессі Баклі (Чорнобиль) зіграла роль дружини Гревілла Вінна.

Прем'єра фільму запланована на 19 березня 2021 року.

Бабин Яр: гібридні контексти Сергія Лозниці

Мабуть, головною зіркою антиукраїнського шабашу, влаштованого цього року Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» на багатостраждальних кістках його жертв, став кінорежисер Сергій Лозниця зі своїм фільмом «Бабин Яр. Контекст».

Валєр Бондар. Харківський літмузей. Середовище дев'яностих

Валєр Бондарь – «гуру і навчитель» Сергія Жадана, митець, який об'єднував творчу еліту не тільки в Харкові. Саме у майстерні Бондаря в ЛітМузеї виникло українське середовище неформалів ранніх 1990-х. Його рукою з кінця вісімдесятих – початку дев’яностих карбувалась в харківському просторі графіка перших кроків боротьби за самостійну, стильну і самодостатню Україну. І у дев’яності довкола Бондаря в Харківському ЛітМузеї сформувалося вільне від радянських кліше і провінційних комплексів мистецьке середовище

«…з крісом у руках, з пером чи живим словом» спадщина Євгена Побігущого

За життя Є. Побігущого-Рена його дописи в еміграційній пресі, передмови до окремих військознавчих студій, відгуки й рецензії на видання українською й чужими мовами, спогади, завуальовані псевдом «Євген Беркут», а виступи і вибрані доповіді – й поготів, ніколи не були зібрані під однією обкладинкою. З огляду на це у рік 120-ліття Є. Побігущого-Рена настав найвищий час подати сучасному українському читачеві його вибрані публікації, рукописи, виступи і листування.

Сталінська "боротьба з бандитизмом". Раунд перший: 1944

Нищівної поразки в бою з бригадою УПА-Північ "Помста Базару" зазнав підрозділ 1-го батальйону 220-го прикордонного полку НКВД. Підрозділ був оточений, розчленований на кілька груп і майже в повному складі знищений. Бій стався в річницю страти ЧК учасників Другого зимового походу Армії УНР у 1921 році під с. Базар. Так бригада УПА символічно відплатила чекістам за смерть українських вояків.