Активісти збирають гроші на меморіальну дошку Шевельову в Харкові

Дошку Юрію Шевельову хочуть встановити на тому ж місці, де вона була раніше, — на фасаді будинку на вулиці Сумській, 17.

У Харкові збирають кошти на відновлення дошки філологу Юрію Шевельову. Всього потрібно зібрати 60 тисяч гривень, на сьогодні зібрано трохи більше 9 000 гривень. 

 

Дозвіл на встановлення дошки в міськраді просити не знадобиться. Встановити дошку Шевельову хотіли ще в 2017 році, проте тоді так і не зібрали достатньо коштів. Зараз це буде копія тієї дошки, яку раніше демонтували. 

Переказати кошти на встановлення дошки Юрію Шевельову можна на карту — 5169 3600 1056 9261 (Володимир Скорик).

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.