Літня архівна онлайн-школа: студентів та молодих дослідників вчили працювати з архівами
Протягом тижня учасники Літньої архівної онлайн-школи руйнували стереотипи про архіви, дізнавалися таємниці режимних архівів, розплутували історії про агентів спецслужб, працювали зі справами на репресованих митців українського авангарду і вчилися робити власні розслідування.
Про це "Історичній правді" повідомили в Центрі досліджень визвольного руху.
![](/images/doc/2/a/2a528a2--itnja-arkhivna-onlajn-shkola-studentiv-ta-molodikh-doslidnikiv-vchili-pratsjuvati-z-arkhivami-2.jpg)
Школа тривала з 5-9 липня 2021 року в онлайн-форматі. У школі взяли участь 40 учасників, серед яких студенти-історики, культурологи, філологи та журналісти.
![](/images/doc/3/8/38a8500--itnja-arkhivna-onlajn-shkola-studentiv-ta-molodikh-doslidnikiv-vchili-pratsjuvati-z-arkhivami-3.jpg)
Організаторами заходу стали Центр досліджень визвольного руху спільно з Історичним факультетом КНУ імені Тараса Шевченка та Галузевим державним архівом Служби безпеки України.
Архівна онлайн-школа відбулася за підтримки Український культурний фонд у рамках проекту "Українські митці 1920-х у фокусі радянських спецслужб".
![](/images/doc/4/6/467d3e8--itnja-arkhivna-onlajn-shkola-studentiv-ta-molodikh-doslidnikiv-vchili-pratsjuvati-z-arkhivami-1.jpg)
"Наша школа складалася з теоретичних і практичних занять від провідних архівістів, дослідників та медійників, які вчили учасників відрізняти правду від фейків, робити з архівних історій якісний медійний контент та наукові дослідження.
Сподіваємося, що випускники нашої школи вже зовсім скоро продемонструють отримані навички у своїх дослідженнях на основі архівних історій", — розповідає директорка Центру досліджень визвольного руху Анна Олійник.
![](/images/doc/5/d/5d45e73--itnja-arkhivna-onlajn-shkola-studentiv-ta-molodikh-doslidnikiv-vchili-pratsjuvati-z-arkhivami.jpg)
Для київських учасників заключним етапом навчання стало відвідання Галузевого державного архіву Служби безпеки України, колишнього архіву КҐБ, де випускники школи змогли погортати архівні справи, з якими познайомилися віртуально під час навчання у школі.
Учасники вкотре мали можливість переконатися, що архіви — не закриті та таємничі, а доступні кожному, хто хоче зробити минуле доступним і цікавим.