Створено інтернет-портал "Україна та Німеччина у ХХ столітті"

Портал надає широкі орієнтаційні знання, які дозволяють краще зрозуміти історію українсько-німецьких відносин у ХХ столітті

Німецько-українська комісія істориків запустила інтернет-портал "Україна та Німеччина у ХХ столітті".

 

Сайт пропонує інформацію та інтерпретацію історії України та німецько-української історії за п'ятьма тематичними розділами:

  • Перша світова війна та заснування Української Держави
  • Німеччина та Україна у 1920-х -1930-х роках
  • Друга світова війна
  • Холодна війна
  • Німеччина та незалежна Україна

У них ви знайдете статті, написані міжнародними експертами та відредаговані членами Німецько-української комісії істориків, які надають змогу поширити науково обґрунтовані публікації в мережі інтернет. На наступному етапi розвитку порталу, кожна тема буде супроводжуватися інформативними джерелами, починаючи від свідчення очевидців та уривків художніх текстів до офіційних документів, плакатів та фотографій, карикатур, а також аудіо- та аудіо-візуальних матеріалів.

Фахові тексти доступні німецькою та українською мовами. Створення цього порталу Німецько-українською комісією істориків є кроком до конкретної мети – популяризації та поширення знань з німецької та української історії за межами наукових кіл в обох країнах.

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.