IN MEMORIAM: від бойового поранення помер історик Валерій Романовський

Світла пам'ять Валерію і прокляття росіянам до десятого коліна

16 січня після 4 місяців перебування у комі унаслідок важкого бойового поранення, помер чудовий харківський історик та пам'яткознавець Валерій Романовський.

Про це повідомив видавець Олександр Савчук.

"Атовець і захисник Харківщини при повномасштабному вторгненні. Мені вкрай не вистачатиме такої глибокої людини і незамінного фахівця. Валерій зробив для нас фундаментальні примітки для спогадів Павла Жолтовського, а також був одним із коментаторів спогадів Юрія Шевельова. Світла пам'ять Валерію і прокляття росіянам до десятого коліна" - написав Олександр Савчук.

 

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.