У Києві почалась підготовка до заміни радянського герба на щиті "Батьківщини-матері"

На щиті монумента “Батьківщина-мати” у Києві почались підготовчі роботи з демонтажу герба СРСР.

Про це в своєму Telegram-каналі розповів журналіст Ян Доброносов, повідомляє Big Kyiv.

"Підготовчі процеси тривають", – написав Доброносов.

На опублікованих фото можна побачити людей на щиті монумента та натягнуті троси.

Коли почнуться роботи з демонтажу герба СРСР, наразі невідомо.

Монумент "Батьківщина-мати" споруджено в 1981 році. Він є пам'яткою науки й техніки місцевого значення. Монумент вважається найвищою монументальною скульптурою в Європі. Він розташований на правому березі річки в Києві на території музею. Автор монумента – скульптор Василь Бородай.

У 2022 році 85% із понад 778 тисяч українців проголосували у "Дії" за зміну герба СРСР на Тризуб на щиті монумента. Голова Мінкульту Олександр Ткаченко повідомляв, що ремонт щита монумента реалізують не за бюджетні кошти, а за гроші приватних інвесторів. Декомунізацію об'єкта мають завершити до Дня Незалежності – 24 серпня. Вартість проєкту становить 28 млн гривень.

 

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Котлета по-київськи. За лаштунками найганебнішої промови президента Буша

Сьогодні багато хто справедливо обурюється ідіотським меню на честь початку російського головування в Радбезі ООН. Саме це головування означає остаточний колапс світової безпекової архітектури. Раду Безпеки ООН очолює агресор. Тому котлета по-київськи у тому меню асоціюється із промовою, яку виголосив президент США Джордж Буш 1 серпня 1991 року у Верховній Раді України.

Вибір в умовах безнадії: Йосиф Зісельс у розмові із Мирославою Барчук

Подія за участі дисидента та громадського діяча Йосифа Зісельса і журналістки, телеведучої Мирослави Барчук відбулась 23 травня у просторі Українського ПЕН. Публікуємо текстову версію розмови на тему "Вибір в умовах безнадії", яку записала Таня Миронишена.

Степан Ленкавський: «Здобудеш Українську Державу, або згинеш у боротьбі за Неї»

6 липня виповнюється 120 років від дня народження Степана Ленкавського, одного із засновників та ідеологів Організації українських націоналістів, автора "Декалогу ОУН", в якому він виклав основні морально-етичні засади учасника національно-визвольних змагань. Саме принципова і непримиренна позиція до ворогів української державності послужила підставою для заведення на нього органами нкгб оперативної справи і планування заходів щодо його ліквідації.