Спецпроект

Анонс: засідання історичного клубу про СБУ й архіви КДБ

Історичний клуб анонсує своє восьме засідання - присвячене цікавості Служби безпеки України до істориків, які працювали з архівами КДБ.

Завтра відбудеться засідання історичного клубу на тему "Нездорова цікавість СБУ до українських істориків, що працювали з архівами КДБ. У чому причина: в порушенні держтаємниці, приватного життя високопосадових сексотів радянської доби чи щось інше? Версії, аргументи за і проти, проекти рішень".

Заявлені організаторами учасники: науковці, громадські та політичні діячі, представники ЗМІ, представники та активісти молодіжних громадських організацій, молодь, що цікавиться проблематикою зазначеної теми.

Засідання клубу відбудеться у вівторок, 1 березня 2011 року о 18:00. Місце проведення: вул. Фрунзе, 63Д, конференц-зал (3 поверх)

Організатори заходу: Українська Політична Група, Громадська Конституційна Рада, товариство "УКРАЇНСЬКИЙ КЛУБ", Центр "Свобода слова", Інститут української політики, Інформаційне Агентство «НАЦІЯ», Всеукраїнська творча спілка "Літературний форум", Українська громада, Міжнародний інститут демократій.

Обов'язкова реєстрація учасників: (095) 4457550

Теми

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.