Спецпроект

В Одеси новий герб - з зіркою героя Радянського союзу

Сесія Одеської міськради затвердила нове зображення і опис малого герба Одеси, додавши до чинного герба зображення п'ятикутної зірки.

Про це повідомляє одеський "Репортер".

Рішення про прийняття змін у символіку територіальної громади міста підтримали 93 депутати, які вирішили додати до герба Одеси (срібного якоря-кішки на черленому полі) Зірку героя.

Проект рішення про внесення таких змін був підтриманий депутатським корпусом ще на початку грудня, після чого було проведено конкурс на кращий варіант нового герба.

Розглядалася можливість розміщення на зображенні двоголового орла, але незабаром цю пропозицію відхилили.

"Ми пишаємося тим, що наше місто є містом-героєм. Думаю, хто виріс в Одесі - ми це всотали в себе з дитинства", - заявив тоді одеський міський голова Олексій Костусєв, який народився в місті Нєвєльск на острові Сахалін.

За словами Костусєва, про зірку в гербі Одеси його просили ветерани Другої світової. "Тому в символіку міста має бути введена зірка Героя Радянського Союзу", - зазначив мер.

"Місто-герой" - радянське почесне звання, засноване в 1945 році.

Нагадаємо, що в лютому 2011 року Олексій Костусєв заявив, що "у нас є своя ідеологія, і ми за неї боротимемося".

В березні 2011 року одеська міськрада зобов'язала державні установи вивішувати червоні прапори на день Визволення міста від нацистів і в день Перемоги. Саме з цього рішення розпочалася інформаційна кампанія "прапора Перемоги".

У квітні 2011 року місцева влада привітала одеситів з днем Визволення міста плакатами з зображенням румунських окупантів.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.