Спецпроект

"Борці з комунізмом" у Чехії отримають підвищену пенсію і гроші

За рішенням Сенату Чехії учасники антикомуністичного опору отримають матеріальну компенсацію і підвищену пенсію.

Про це повідомляє чеська агенція Ptel.

Учасники "третього антикомуністичного опору" отримають виплату в розмірі 100 тисяч крон, овдовілі дружини - 50 тисяч. У випадку, якщо учасники отримують низьку пенсію, то виплати будуть підвищені до середнього рівня (близько 11 тисяч крон).

Проект закону затверджений Сенатом Чеської республіки і направляється на підпис президенту ЧР Вацлаву Клаусу. Закон вступить в силу в символічну дату - 17 листопада (День боротьби за свободу і демократію).

Естрада і політика. Прага-1968 і дві долі зірок поп-музики

Проект закону підтримали 44 з 71 присутніх при голосуванні сенаторів, в тому числі багато соціал-демократів.

Законодавцям ще належить прийняти рішення про те, яким способом учасники опору зможуть засвідчити свою діяльність, і як визначити коло людей, на яких закон поширюватися не буде.

Нагадаємо, що минулого року комуністичним чиновникам Польщі зменшили пенсії.

Принцип доміно. З чого почалася Велика Війна

Сім пострілів сербського студента Гаврила Принципа призвели до початку Першої світової війни. Але чому вбивство спадкоємця престолу Габсбургів мало такі катастрофічні наслідки для всього людства? Хто побачив, що політичні сили розставлені, як доміно, і запустив механізм, який перекроїв карту Європи?

Скаутське братерство Литви та України

На початку ХХ століття уся Литва і значна частина України перебувала під кількасотлітньою російською окупацію. Українцям, до певної міри, пощастило більше, бо частина українських земель входила також і до складу Австро-Угорської імперії, під більш демократичною владою, керованою з Відня австрійським імператором (цісарем). Саме тому український скавтинг зміг організуватись у 1911 році

Капітуляція Петра І, пенсія Кримському хану і боротьба за незалежність України

В 1700 році московити мали обрати нового патріарха. Замість цього Петро І відміняє патріархат і планує стати найвищим цивільним і релігійним лідером країни. Він оголошує себе рятівником християнського світу від ворогів Господа в Османській імперії. Вимагає передати йому ключі від Храму Гробу Господнього та інших святих місць в Єрусалимі. Коли йому це не вдається — він вирішує захопити Константинополь, щоб привласнити місто з витоками православ‘я, підкорити Візантійську імперію і отримати статус «Третього Риму». Мріє отримати титул імператора і бути похованим у Софійському соборі в Константинополі

Ватикан, витоки східної політики та війна в Україні

Католицька Церква свідомо визначила Східну політику, маючи дві можливості: або гостро протиставитися комунізму і «героїчно загинути» на тих землях, або «в динамічно змінній ситуації у світі шукати більш ефективних шляхів, які б привели до кінцевої перемоги»