Спецпроект

В українській Вікіпедії оголошено Місяць Харківщини

З 22 серпня по 18 вересня 2011 р. в українській Вікіпедії проводитиметься "Тематичний місяць Харківщини" з метою покращення вже існуючих та написання нових енциклопедичних статей, присвячених цьому регіону.

Про це "Історичній Правді" повідомили в редакції української Вікіпедії.

Йдеться про статті, присвячені видатним уродженцям і діячам, життя яких пов'язане з Харківщиною, географію та історію міст і сіл, промислові підприємства регіону, засоби масової інформації, спортивні клуби, освітні заклади, культурні та історичні пам'ятки Харківщини тощо.

Місяць проводиться за ініціативою активних вікіпедистів-харків'ян та громадської організації "Вікімедіа Україна".

"Взяти участь у тематичному місяці можуть всі охочі, - наголошують вікіпедисти, - оскільки головною засадою Вікіпедії є те, що редагувати може кожен!"

Для цього необхідно лише увійти до української Вікіпедії, зайти на існуючу статтю, знайти кнопку [ред.], і дописати додаткову інформацію про певну особу чи об'єкт, додавши при цьому посилання на джерела, з яких взята ця інформація.

Якщо Ви збираєтесь написати нову статтю, перевірте її наявність через пошук у Вікіпедії, і після цього сміливо пишіть.

Якщо у Вас є труднощі із редагуванням та написанням статей, ознайомтесь з інформацією, поданою у довідковому розділі, або зверніться до більш досвідчених користувачів, які мають позначку "Готовий допомогти новачкам".

Поповнимо розділ про Харківщину в українській Вікіпедії разом!

Українська Вікіпедія містить більше 300 тисяч статей і є найбільшою україномовною енциклопедією і найбільшим колективним твором в Україні. Щоденно в українській Вікіпедії переглядається більше мільйона сторінок.

Українська Вікіпедія посідає 15-те місце серед усіх мовних розділів Вікіпедії, які пишуться більш ніж 280 мовами світу. Сайт УкрВікі займає дев'яте місце в Україні за відвідуваністю.

Наразі українська Вікіпедія скорочує розрив з норвезькою Вікіпедію, яка випереджає нашу лише на близько 1 тис. статей. Є нагода вивести УкрВікі на 14-те місце за кількістю статей серед усіх мовних розділів Вікіпедії.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.