У ВАРШАВІ І ТБІЛІСІ ВСТАНОВИЛИ ПАМ'ЯТНИКИ РЕЙГАНУ (фото, відео)

У столицях Польщі і Грузії поставлено пам'ятники Рональду Рейгану - президенту США, який доклався до розвалу СРСР і ліквідації соціалістичного табору у Європі.

Про це повідомляють "Телевізія Польська" і "Руставі 2".

Пам'ятник у Варшаві, розташований навпроти посольства США, відкрив колишній лідер робітничої профспілки "Солідарність" Лєх Валенса.

Під час відкриття монументу було зачитано лист президента Польщі Броніслава Коморовського, який підкреслив "неоціненний внесок" Рейгана у новітню історію Польщі: "Він був головою США в часи, коли конфронтація між Сходом і Заходом набрала нової динаміки, і в тих умовах як лідер вільного світу проводив рішучу і послідовну антикомуністичну політику".

 Фото: fakty.interia.pl

Пам'ятник висотою більше трьох метрів представляє Рональда Рейгана за трибуною - як нагадування про його промову перед Бранденбурзькою брамою в Берліні у 1987 року, де він закликав радянського лідера Михайла Горбачова відкрити мур між Західною і Східною Німеччиною.

Тим часом у парку в центрі Тбілісі встановили бронзову скульптуру у вигляді американського президента, який сидить на лавці. Його цитата "Свобода - це справа кожного покоління" вибита грузинською та англійською на постаменті.

Бронзового Рейгана встановлюють у Тбілісі

Офіційне відкриття пам'ятника заплановане на 23 листопада.

Нагадаємо, що в липні 2011 року вулиця Рейгана з'явилася у Празі.

Рональд Рейган - 40-ий президент США (1981-1989), який спровокував економічну кризу в СРСР, змусивши радянське керівництво нарощувати гонку озброєнь.

Рейган на обкладинках американських ЗМІ (ФОТО)

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.