Спецпроект

Хто не встиг побачити Лондонський олімпійський парк, зачекайте два роки

Олімпійський парк в Лондоні відсьогодні закритий майже на два роки для реконструкції. Таким чином, широка публіка, за винятком відвідувачів змагань Олімпійських і Паралімпійських ігор, так і не побачить парк в його початковому вигляді.

Про це повідомляє Обозреватель

Під час Олімпіади доступ до парку був можливий тільки по квитках, дістати які було проблематично, особливо для громадян країн, що не входять до Євросоюзу. 

У парку пройшло близько половини змагань Олімпійських та Паралімпійських ігор. Рішення лондонської влади закрити парк одразу по закінченню змагань вже викликало критику у британців. Публіка, яка не потрапила на Олімпіаду вважає, що парк варто було б відкрити для загального доступу хоча б на кілька тижнів після Ігор.

У підсумку, коли парк в Стратфорді відкриють заново в 2014 році, в ньому вже не буде частини олімпійських арен, які перенесуть в інші місця або демонтують. Незрозуміло поки що, хто буде господарем основного стадіону, де пройшли церемонії відкриття і закриття Ігор, а також змагання з легкої атлетики. Однак знищувати його не планується - передбачається, що через п'ять років там пройде легкоатлетичний чемпіонат світу.

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.