Спецпроект

В музеї продемонструють Пабло Пікассо як літератора

У музеї Соломона Гуггенхайма відбудеться читка однієї з двох п'єс, написаних художником Пабло Пікассо "Бажання, спіймане за хвіст". Читка пройде 14 і 15 жовтня - у дні, коли в музеї буде йти виставка чорно-білих робіт іспанця.

Про це пише The New York Times.

Пікассо написав безсюжетну сюрреалістичну п'єсу за чотири дні в 1941 році в Парижі, під час хвороби. Дію п'єси переказати неможливо - вона незв'язна, при цьому сама п'єса насичена грою слів і неординарними образами і героями, яких, наприклад, звуть Товстоступ і Круглоконч.

При створенні п'єси на Пікассо вплинули умови життя під час війни - нестача їжі та погане опалення. У п'єсі в якості окремих дійових осіб зустрічаються ступні, які повторюють фразу "мої обморожені пальці". На літературну творчість Пікассо також вплинули його друзі поети Гійом Аполлінер і Макс Жакоб.

Музей Соломона Гуггенхайма - музей мистецтва в США, одне з провідних зібрань сучасного мистецтва у світі. Веде свою історію зі створення в 1937 році Фонду Гуггенхайма. Засновник музею - меценат Соломон Роберт Гуггенхайм.

Теми

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.