МЕДВЕДЧУК НЕ ВІДЧУВАЄ ПРОВИНИ ЗА СТУСА

Віктор Медведчук, який був адвокатом Василя Стуса, заявляє, що не відчуває своєї провини за ув’язнення поета.

"Я можу дивитися в очі і говорити, що відносно Василя Стуса ніякої вини, ні внутрішньої, ні зовнішньої я не відчуваю і ніколи не відчував", – сказав Медведчук в ефірі Радіо Свобода.

За словами Медведчука, він захищав Василя Стуса відповідно до тих законів, які діяли на той час і не порушував адвокатських норм діяльності й адвокатської етики.

"Василь Стус був засуджений за антирадянську агітацію і пропаганду, – заявив колишній лідер СДПУ(о). - Якщо ви скажете, що це було зроблене незаконно, то я вам не повірю. Тоді вам треба зробити висновок, що Стус не боровся з радянською владою. А він боровся з радянською владою, і закони радянські робили так, що він повинен був відповідати за цю діяльність".

Як відомо, у квітні минулого року Медведчук заявляв, що не збирається виправдовуватися за свої дії під час судовим процесом над Стусом.

Поет Василь Стус за "антирадянську діяльність" був засуджений на 23 роки ув’язнення і заслання. Його арештовували двічі. В січні 1972 року Стуса заарештували за читання забороненої літератури та видання у Брюсселі книги своїх віршів і засудили до 5 років ув’язнення та 3 років заслання.

Вдруге поета заарештували через 8 місяців після того, як він повернувся до Києва із заслання у Магаданській області.

Під час судового процесу над Василем Стусом у 1980 році його адвокатом був призначений Віктор Медведчук. В результаті Стус отримав 10 років концтабору і 5 років заслання. Перед тим Медведчук був призначений державним адвокатом дисидента Юрія Литвина.

Литвин загинув у таборі в 1984 році. Стус помер за загадкових обставин у 1985-му.

Дивіться також:

Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса?

Як загинув Василь Стус. Загадка смерті у табірному карцері

Павличко і Яворівський не писали донос у КГБ на Стуса

Регіонали Горлівки обізвали Стуса "фашистом"

Всі матеріали за темою "Стус"

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.