ПРИХИЛЬНИКІВ УПА ВПЕРШЕ СТАЛО БІЛЬШЕ, НІЖ ПРОТИВНИКІВ

Вперше за роки досліджень кількість прихильників визнання Української повстанської армії (УПА) та Організації українських націоналістів (ОУН) борцями за незалежність України перевищила кількість противників.

Про це повідомляє соціологічна група "Рейтинг" з посиланням на результати свого дослідження.

Згідно з ним, 41% українців підтримують ідею такого визнання, 38% опитаних – ні.

Ще 21% не визначились з цього питання.

Протягом 2014-2015 років кількість прихильників визнання ОУН-УПА зросла з 27% до 41%, натомість противників цієї ідеї істотно поменшало – з 52 до 38%, зазначає група.

Ідею визнати ОУН та УПА учасниками боротьби за незалежність України найбільше підтримують на Заході (76%), а найменше на Півдні (27%) і Сході (23%).

Чим молодші респонденти, чим вищий рівень освіти і доходів, тим більше вони підтримують цю ідею. Також відносно більше підтримки серед чоловіків та україномовних респондентів.

Дослідження проводилося 1-6 жовтня, було опитано 1800 респондентів, старших 18 років методом особистого інтерв'ю.

Помилка репрезентативності становить не більше 2,4%.

Інші матеріали за темами "УПА" та "Соціологія"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.