Королева Єлизавета II зробила свій перший пост в Інстаграм

Королева Великої Британії Єлизавета II вперше особисто зробила пост у соцмережі Instagram. На офіційному блозі британського королівського дому вона виклала фото архівного листа 1843 року, виставленого в музеї науки в Лондоні.

Про це повідомляє Бабель із посиланням на CNN.

Автором листа є винахідник першої аналітичної обчислювальної машини і математик Чарльз Беббідж. Лист був адресований принцу Альберту.

"Сьогодні, відвідуючи музей науки, я з цікавістю виявила лист з Королівського архіву, написаний у 1843 році моєму прапрадіду принцу Альберту. [...] У листі Беббідж розповів королеві Вікторії та принцу Альберту про свій винахід "аналітичної машини", на основі якої були створені перші комп'ютерні програми Адою Лавлейс, дочкою лорда Байрона.

Сьогодні я мала задоволення дізнатися про дитячі ініціативи комп'ютерного кодування, і мені здається доречним, що я публікую цей пост в Instagram в музеї науки, який давно відстоював технології, інновації і надихнув наступне покоління винахідників", — написала королева.

 Переглянути в Instagram

У коментарях до посту адміністрація музею подякувала.

Читайте також:

Директор Британського музею: вивіз мармурів Парфенону був "креативним актом"

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.