Королева Єлизавета II зробила свій перший пост в Інстаграм

Королева Великої Британії Єлизавета II вперше особисто зробила пост у соцмережі Instagram. На офіційному блозі британського королівського дому вона виклала фото архівного листа 1843 року, виставленого в музеї науки в Лондоні.

Про це повідомляє Бабель із посиланням на CNN.

 Фото: Samir Hussein / WireImage

Автором листа є винахідник першої аналітичної обчислювальної машини і математик Чарльз Беббідж. Лист був адресований принцу Альберту.

"Сьогодні, відвідуючи музей науки, я з цікавістю виявила лист з Королівського архіву, написаний у 1843 році моєму прапрадіду принцу Альберту. [...] У листі Беббідж розповів королеві Вікторії та принцу Альберту про свій винахід "аналітичної машини", на основі якої були створені перші комп'ютерні програми Адою Лавлейс, дочкою лорда Байрона.

Сьогодні я мала задоволення дізнатися про дитячі ініціативи комп'ютерного кодування, і мені здається доречним, що я публікую цей пост в Instagram в музеї науки, який давно відстоював технології, інновації і надихнув наступне покоління винахідників", — написала королева.

 Переглянути в Instagram

У коментарях до посту адміністрація музею подякувала.

Читайте також:

Директор Британського музею: вивіз мармурів Парфенону був "креативним актом"

ГУЛАГівська «одіссея» Патріарха Володимира

18 липня 1995 року спецпризначенці підрозділу «Беркут» битимуть кийками священників та мирян під стінами Софії Київської. Такою буде реакції української влади на бажання поховати у стінах храму українського православного Патріарха Володимира – Василя Романюка. В’ячеслав Чорновіл тоді викрикуватиме, що це “кінець незалежної України…”. «Беркут» і далі робитиме свою справу. Патріарха так і не поховають у храмі, а лише перед його стінами. Ці події ввійдуть в історію, як «чорний вівторок». Та передуватиме їм не менш напружене та сповнене боротьби життя. Історія «одіссеї» Патріарха Володимира концтаборами та тюрмами ГУЛАГу.

Спільний біль. Спільна історія. Дискусія до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Щороку 18 травня в Україні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу – згадуються події 1944 року, коли радянський тоталітарний режим насильницьки виселив людей із їхніх рідних земель. Цей день офіційно започаткований тільки 2015 року, а історія та традиції кримських татар досі залишаються загадкою для багатьох українців.

Переможний бій Чорних Запорожців під командою латвійця Карліса Броже

"Гаряче було москалям не так від травневого сонця, як від вогню Чорних пластунів та від влучної стрілянини гарматчиків". 30 травня 1920 року відбувся переможний бій "Чорних запорожців" над більшовиками біля села Вербка поблизу Вінниці

Година папуги. Ґудзики з Харкова

Станіслав Мікке вчепився у київського прокурора Андрія Амонса: "Хто це зробив?!" Більшість могил мала дивну рису — сліди від величезних бурів: земля була перемішана із перемеленими людськими кістками, зітлілим одягом та металевими ґудзиками. Подекуди траплялися великі грудки якогось білого хімікату.