У Львові побудували криївку УПА в кабінеті історії - як шкільний посібник (ВІДЕО)

У львівській школі будують сховок УПА - прямо в кабінеті історії однієї з місцевих шкіл, щоб учні вивчали історію визвольного руху безпосередньо у партизанському укритті.

В Івано-Франківську Гітлер теж хоче пам'ятника (ФОТО)

В Івано-Франківську на стовпах розвісили листівки з написом "Я також винищував українців. Поставте і мені пам'ятник". На них зображені диктатори Адольф Гітлер і Йосип Сталін.

ПОМЕР КІМ ЧЕН ІР. КОРЕЙЦІ РИДАЮТЬ ПРЯМО НА ВУЛИЦІ (відео)

Офіційне телебачення (а іншого там просто нема) Північної Кореї поширює відео "всенародної скорботи" з приводу смерті лідера КНДР Кім Чен Іра. Люди б'ються в істериці на вулицях Пхеньяна.

Британський політик пішов у відставку після нацистської вечірки (ФОТО)

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон звільнив депутата парламенту від Консервативної партії Ейдана Берлі з посади помічника міністра транспорту після того, як той узяв участь у нацистській вечірці.

Оголошено переможців конкурсу статей про Голодомор

Оголошено переможців конкурсу "Приз Ґарета Джоунза". Цього року ними стали Аркадій Сидорук та Ігор Кручик.

Презентують книгу про провал Листопадового рейду 1921 року

21 грудня о 18:30 у приміщенні книгарні "Є" відбудеться презентація книги Василя Вериги "Листопадовий рейд 1921 року".

ПОМЕР ВАЦЛАВ ГАВЕЛ

У неділю у віці 75 років помер Вацлав Гавел, драматург, борець із тоталітаризмом, лідер чехословацької "Оксамитової революції", останній президент соціалістичної Чехословаччини і перший президент Чехії. Саме Гавел успішно розпочав пост-комуністичне реформування країни.

У Львові встановлено пам'ятник Володимиру Івасюку

У Львові 20 грудня на проспекті Шевченка, 7-9, урочисто відкриють пам’ятник композитору та поету Володимиру Івасюку.

Американка отримала лист, відправлений на Аляску в 1978 році (ФОТО)

Лист, відправлений у жовтні 1978 року з Атланти на Аляску, прийшов на вказану адресу в Анкоридж тільки цього місяця.

У Луганську затримали чорного археолога, який викопував зброю

Співробітники СБУ і міліції затримали жителя Луганська, який протягом декількох років незаконно займався розкопками в області з метою пошуку зброї, мін, гранат, боєприпасів.

Все XX сторіччя український народ і влада були розділені - Сверстюк

Громадський діяч, колишній дисидент і політв'язень Євген Сверстюк заявив, що в Україні, на відміну від Європи, у ХХ столітті народ і влада не формували єдину державу, а були постійно розділені.

У Києві з'явилися вулиці Русової і Ващенка

Київрада на сесії 15 грудня назвала дві вулиці в Дарницькому районі на честь українських педагогів Софії Русової та Григорія Ващенка.

ЗБИРАЮТЬ КОШТИ НА ПАМ'ЯТНИК БОРЦЮ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ ЗЕЛЕНОГО КЛИНУ

У Києві планують встановити пам’ятник на могилі Юрія Глушка-Мови, який похований на Лук’янівському цвинтарі. Він увійшов в історію як голова Українського Далекосхідного Секретаріату та борець за незалежність Зеленого Клину.

У четвер відбудеться вечір пам'яті Михайлини Коцюбинської

15 грудня (четвер), о 18:30 у київському Будинку Вчителя (вул. Володимирська, 57) відбудеться вечір пам’яті Михайлини Коцюбинської.

Анонс: заходи до 125-річчя отамана Зеленого

У суботу, 17 грудня 2011 р., о 16.00 у Культурно-мистецькому центрі Києво-Могилянської академії (Київ, вул. Іллінська, 9) розпочнеться вечір пам’яті командира Дніпровської повстанської дивізії отамана Зеленого (Данила Терпила).

УПА БОРОЛАСЯ ЗА ІНТЕРЕСИ УКРАЇНИ - КЛИЧКО

Лідер партії "УДАР" Віталій Кличко вважає, що крапку в питанні визнання ветеранів Української повстанської армії поставить історія.

Польща очікує, що РФ таки реабілітує розстріляних у Катині

У Варшаві очікують, що Росія реабілітує жертв Катинської трагедії і передасть польській стороні решту документів слідства у цій справі.

Син Хрущова: "Встановлення пам'ятника Сталіну - ознака демократії"

Встановлення погруддя Сталіна в Запоріжжі свідчить про те, що в Україні панує демократія. Тоді як у Росії подібний пам'ятник вимагав би санкції самого Путіна. А взагалі у відродженні сталінізму Росія пішла далеко вперед, і її вже не наздогнати.

Закарпаття просить державного відзначення 75-річчя Карпатської України

Депутати Закарпатської обласної ради ухвалили звернення до президента України та Верховної Ради з проханням відзначити 75-річчя Карпатської України на загальнодержавному рівні.

Могилянка запрошує на фотовиставку розкопок античного поселення у Криму

Навчальна лабораторія історичних студій НаУКМА за підтримки Польського інституту в Києві, а також Центру польських та європейських студій НаУКМА запрошують на фотовиставку-репортаж про розкопки античного поселення в Керчі.