Реконструкція бою УПА з НКВД під Львовом. ФОТО

За сценарієм, вояка УПА, якого захопили в полон енкаведисти, "звільняє" переодягнена в партизанів сотня НКВД, щоб дізнатися від нього інформацію, не отриману на допитах. Проте справжні партизани УПА розкривають перевертнів і зав'язується бій.

У Львові до 70-річчя створення Української Повстанської армії відбулося військово-історична реконструкція бою між підрозділами НКВД і відділами УПА.

Дійство проходило в лісопарку "Зубра". Подивитися на реконструкцію прийшло чимало львів'ян.

Всього в реконструкції взяло участь біля 80 членів Товариства пошуку жертв війни "Пам'ять".

Командир робить ранковий обхід

Учасники реконструкції були вдягнені у різноманітні військові однострої Другої світової - від радянських гімнастерок до німецьких кітелів та камуфляжних курток.

 Чота УПА

Також глядачі могли побачити й імпровізовану форму УПА.

 Шикування перед боєм

 Пряжка, перероблена з німецької. Орла зі свастикою викинуто, напис "З нами Бог" залишено. Це армійська пряжка (на пряжці СС був напис "Моя честь - вірність!")
Учасники реконструкції споряджають зброю
Повстанські розвідники

За сценарієм, вояка УПА, якого захопили в полон енкаведисти, "звільняє" переодягнена в партизанів сотня НКВД.

Напад на автомобіль з НКВД
 Повстанці ховаються за бронеавтомобілем НКВД (чомусь німецьким Sd.Kfz.222)

Мета переодягнених енкаведистів - щоб повстанець, відчувши себе серед своїх, видав ту інформацію, яку з нього не вдалося вибити на допитах.

 Повстанці у засідці
 Бій

Бійцям НКВД наче вдається задуманий план, проте справжні партизани УПА розкривають перевертнів і завязується бій, у який по черзі стягується підкріплення з обох сторін.

Рукопашний бій між повстанцями і переодягненими енкаведистами
 Тягнуть убитого повстанця
УПА контратакує

І хоч на боці енкаведистів була гармата і бронеавтомобіль, у цьому бою їм все ж не вдається здолати опір УПА.

Добиває пораненого енкаведиста

Повстанці забирають зброю з убитих ворогів...
 ...і тут на них знову нападають
 А це Острозький загін УПА в лісах Тернопільщини. 1943 рік. Фото з архіву ЦДВР
 Переможний салют
 Жінки і діти
 Обід у центрі Львова

Фото: Валерій ШМАКОВ

Дивіться також:

Танки в снігах. Реконструкція боїв під Києвом узимку 1943-44 рр. ФОТО

Зброя та уніформа козака Дієвої армії УНР. ФОТО

Зустріч на Ельбі. Реконструкція останньої битви Першого Українського. ФОТО

У Південній Африці реконструюють Червону армію. ФОТО

1864: Громадянська війна в США. Реконструкція битви у Глушині. ВІДЕО

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.