Архівні факти, історичні фото і правда спокою не дає

Вуличну виставку УІНП на Подолі в Києві вандали пошкодили чотири рази менш ніж за місяць! О це людям архівні факти, історичні фото і правда спокою не дає)))

 
фото: олег слабоспицький

Це вперше нашу вуличну виставку на Контрактовій так затято намагаються знищити. Йдеться про проєкт "Lend-lease – зброя перемоги. Що замовчувала радянська пропаганда", який створили громадські організації "Корпус справедливості" та Blue & Yellow і за нашої підтримки відкрили разом із міністром культури та інформаційної політики України Олександром Ткаченком на виході зі станції метро Контрактова площа 22 червня цього року.

 

Виставка розповідає, яке значення мала допомога Союзників по Антигітлерівській коаліції для перемоги Червоної армії на Східному фронті Другої світової війни. Вона спростовує поширений міф, який активно використовує сучасна Росія, що СРСР переміг нацизм самотужки. А ще розказує скільки всього допоміг "союз нерушимый" нацистам до 1941 року.

Мабуть, комусь дуже заважає у публічному просторі в центрі Києва наочна демонстрація фактів, що руйнують міфи про історію Другої світової війни. Ми націлені з'ясувати, кому та з яких причин. А також відшкодувати завдані збитки. Звернулися з заявою до управління Національної поліції Подільського району.

Очікуємо на реакцію правоохоронців, тим більше, що половина роботи вже зроблена і маємо відео підозрюваної. Між іншим, будемо вдячні якщо хто впізнає і підкаже нам ім'я ціє вандалки-зловмисниці.

Нижче – детальна хронологія подій.

- 25 липня – стало відомо про викрадення двох банерів виставки.

- 29 липня – надруковані наново за кошти ГО "Корпус справедливості" два банери розміщені на виставкових конструкціях. Тоді ж помічено, що інші банери місцями обписані антиамериканськими гаслами.

 
фото: олег слабоспицький

- 5 серпня – через зафіксовані акти вандалізму заступник голови УІНП Максим Ярмистий звернувся до начальника Подільського районного управління Національної поліції.

- 6 серпня – стало відомо, що зловмисники порізали ножем 11 банерів. Інститут звернувся з заявою до Нацполіції Подільського району, яку прийняли. Того ж дня або пізніше виставку знову обписали.

 
фото: олег слабоспицький

- 6-10 серпня – тривав збір коштів на передрук пошкоджених банерів, який проводила голова ГО "Корпус справедливості" Валентина Охлопкова.

- 11 серпня – пошкоджені банери замінили на нові. Через пів години після заміни Вахтанг Кіпіані повідомив, що виставка знову рясно обписана.

Ввечері того ж дня випадковий перехожий зняв на відео, як неідентифікована молода жінка обписує центральну стійку виставкової конструкції.

Виставка розташована на Контрактовій площі в полі огляду стаціонарних камер спостереження. Чекаємо на відповідні дії з боку Національна поліція України.

А всіх бажаючих запрошуємо переглянути відновлені банери і завжди пам'ятати правду.

Ксенія Рожак-Литвиненко: Соня Делоне - одеситка, художниця, модельєрка

Життя родини художниці було доволі трагічним. Брат загинув в радянській тюрмі на Соловках після п'ятнадцятирічного ув'язнення. Мати жила останні роки впроголодь, попри отримувані від дітей кошти. Будинок, отриманий Сонею в спадщину від родичів в Петербурзі, був націоналізований

Віктор Ющенко: Віктор Ющенко: Чому після Грузії - Україна?

Теоретично десятки російських БТРів можуть взяти курс на Київ. Існує маса сценаріїв, як зіграти на кримському питанні, вчинити серію провокацій, дестабілізувати ситуацію у Криму — і далі відбувається черга подій, яка закінчувалася б тільки тим, що у Києві спускається український національний прапор.

Максим Майоров: Ще двадцять років тому Тайвань претендував на Туву

Конфлікт Тайпею з Пекіном не сепаратистський, а громадянський. Тайвань - вцілілий уламок Китайської Республіки (не плутати з Китайською Народною Республікою). Це як дві Кореї, тільки в менш паритетних пропорціях. Обидва Китаї претендують на всі території один одного. Але є нюанс. Китайська Республіка тривалий час вважала своїми всі володіння останньої маньчжурської династії імператорського Китаю. А це трохи більше, ніж сучасна КНР. Відмінності видно на карті

Андрій Іванець: Столітні традиції антиукраїнської «новомови» росіян

4 серпня 1921 року комуністи постановили називати голод в Росії - голодом, а в Україні «неврожаєм»