Спецпроект

Леонід Брежнєв очолив молодіжну раду меткомбінату ім. Дзержинського

Iнженер-технолог технічного управління Леонід Брежнєв на зборах молодіжної ради Дніпровського металургійного комбінату ім. Дзержинського обраний керівником молодіжної організації підприємства.

Він є далеким родичем генерального секретаря ЦК КПРС Леоніда Ілліча Брежнєва, повідомляє "Інтерфакс".

Не можна втриматися, щоб не процитувати стиль, у якому витримано повідомлення агенції.

Як розповів редактор заводської багатотиражки Станіслав Дяченко, Леонід Брежнєв вважає обрання на громадську посаду важливим етапом у своєму житті, планує активізувати роботу молодіжної ради, спираючись на підтримку глав молодіжних організацій цехів і підрозділів підприємства.

Новорічне звернення до радянського народу Леоніда Брєжнєва-старшого дивіться у розділі "Відео"

Молодіжний лідер Леонід Брежнєв працює на заводі з 1998 року, після закінчення металургійного технікуму. Вищу освіту здобув без відриву від виробництва, у Дніпродзержинському державному технічному університеті. Депутат Заводської районної ради.

Дніпровський металургійний комбінат імені Дзержинського належить корпорації "Індустріальний Союз Донбасу" (Сергій Тарута) і російському "Євроазхолдингу).

Павло Судоплатов проти Євгена Ляховича

За рік до того, як старший лейтенант держбезпеки Павло Судоплатов убив у Роттердамі керівника ОУН Євгена Коновальця, він завів справу на Євгена Ляховича, про якого в одному з документів зазначено: «Вважається одним із найкращих дипломатів і розвідників серед націоналістів». Розсекречені матеріали цієї справи з архіву Служби зовнішньої розвідки України дають змогу зрозуміти, чому у 1930-ті роки органи ДПУ так зацікавилися Євгеном Ляховичем, як йому вдалося привернути увагу урядових кіл Великої Британії до українського питання і чому рішення про його подальшу розробку у 1959 році приймала колегія КДБ при Раді Міністрів СРСР

Імена, писані по воді. Українська еміграція у Великій Британії

Першою громадою етнічних українців в Англії стали емігранти, які не доїхали до Америки. Комусь не вистачило грошей, а хтось надав перевагу пожинанню плодів британської індустріальної революції над створенням канадського аграрного прориву

Словацьке національне питання та чехословацький військовий рух в Україні у 1914-1918 роках

Словаки – давні сусіди українців. Поміж Україною та Словацькою Республікою існує спільний кордон – 97 км. Водночас, про словацьку історію та культуру в Україні мало хто знає. У більшості літератури, яка виходила на території Російської імперії, словаки вважались частиною чеського народу, який мешкає в Угорському королівстві Австро-Угорської монархії. У статистичних даних про населення України, зібраних на межі ХІХ – ХХ століть, відображена змішана інформація про чехів та словаків

«…Попереду заслін із жінок і дітей»: грецькі антифашисти проти Британії

На початку березня 2014 року російське керівництво скликало пресконференцію, присвячену подіям в Україні. Відповідаючи на запитання про можливість війни з сусідньою державою, Владімір Путін заявив: «Якщо ми ухвалимо таке рішення, то тільки для захисту українських громадян. І нехай спробує будь-хто з числа військовослужбовців стріляти у своїх людей, за якими ми стоятимемо позаду, не попереду, а позаду. Хай вони спробують стріляти у жінок і дітей!». Утім, у застосуванні подібної тактики росіяни не були першими. У Другу світову війну її використовували грецькі антифашисти. Але не проти нацистів, а проти британської армії.