Спецпроект

Леонід Брежнєв очолив молодіжну раду меткомбінату ім. Дзержинського

Iнженер-технолог технічного управління Леонід Брежнєв на зборах молодіжної ради Дніпровського металургійного комбінату ім. Дзержинського обраний керівником молодіжної організації підприємства.

Він є далеким родичем генерального секретаря ЦК КПРС Леоніда Ілліча Брежнєва, повідомляє "Інтерфакс".

Не можна втриматися, щоб не процитувати стиль, у якому витримано повідомлення агенції.

Як розповів редактор заводської багатотиражки Станіслав Дяченко, Леонід Брежнєв вважає обрання на громадську посаду важливим етапом у своєму житті, планує активізувати роботу молодіжної ради, спираючись на підтримку глав молодіжних організацій цехів і підрозділів підприємства.

Новорічне звернення до радянського народу Леоніда Брєжнєва-старшого дивіться у розділі "Відео"

Молодіжний лідер Леонід Брежнєв працює на заводі з 1998 року, після закінчення металургійного технікуму. Вищу освіту здобув без відриву від виробництва, у Дніпродзержинському державному технічному університеті. Депутат Заводської районної ради.

Дніпровський металургійний комбінат імені Дзержинського належить корпорації "Індустріальний Союз Донбасу" (Сергій Тарута) і російському "Євроазхолдингу).

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.

Антон Дробович: "Пам'ятання — це спротив забуттю"

Інтерв’ю з науковцем, громадським діячем Антоном Дробовичем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Як витримати тиск КДБ і навіть його висміювати? Досвід Натана Щаранського із книжки "Не злякаюся зла"

У травні 2025 році, через майже 40 років з дня написання, книга радянського дисидента Натана Щаранського "Не злякаюся зла" вийшла українською мовою. Уперше вона була надрукована англійською у 1988-му. У передмові до українського видання Щаранський, який за ці роки встиг стати відомим політичним та державним діячем в Ізраїлі, зазначив: в Україні книга повертається до свого початково призначення — допомагати людям у боротьбі.

Соратник Скоропадського, ідеолог гетьманського руху: до 150-річчя Сергія Шемета

150 років тому, 6 червня 1875 року на Полтавщині народився Сергій Шемет – борець за незалежність України у ХХ столітті; діяч "Просвіти", "Братства Тарасівців", "Лубенської республіки", Української Народної Партії, один із засновників Української Партії хліборобів, співфундатор позапартійної організації "Український союз хліборобів-державників"; журналіст, співредактор журналу "Хліборобська Україна"; особистий секретар гетьмана Павла Скоропадського; брат Володимира і Миколи Шемета.