Спецпроект

Янукович про Бандеру: "Героїв не дають, ними стають"

Президент Віктор Янукович не ставить під сумнів рішення суду щодо позбавлення звання Героїв України Романа Шухевича й Степана Бандери.

Про це він заявив у Таврійську Херсонської області в четвер, відповідаючи на запитання, чи вважає він справедливими заяви опозиції про несправедливість рішень суду про позбавлення звань Героїв України Шухевича й Бандери.

"Я ніколи не ставив під сумнів рішення будь-яких судів", - заявив Янукович, цитує його УП з посиланням на "Інтерфакс".

"Порядок у державі буде тоді, коли так до цього буде ставитися й суспільство", - додав президент.

За словами Януковича, "героїв ніхто не дає - героями стають люди".

Хто є хто у списку Героїв України

"Але, якщо подивитися в минуле нашої історії й будувати наше майбутнє на минулій історії, у якій було дуже багато протиріч, ми будемо обкрадати своє майбутнє, і це буде неправильно", - сказав він.

Янукович нагадав про те, що неодноразово говорив про важливість того, щоб минулій історії оцінку давали сучасники й історики.

"Це - моє ставлення до цих питань", - підкреслив він.

Як відомо, 2 серпня Вищий адміністративний суд України залишив у силі рішення донецького суду про визнання незаконним присвоєння звання Героя України головнокомандувачу УПА Роману Шухевичу й лідеру ОУН Степану Бандері.

Водночас у Міністерстві юстиції визнають, що це звання може бути повернуте цим історичним особам.

Словацьке національне питання та чехословацький військовий рух в Україні у 1914-1918 роках

Словаки – давні сусіди українців. Поміж Україною та Словацькою Республікою існує спільний кордон – 97 км. Водночас, про словацьку історію та культуру в Україні мало хто знає. У більшості літератури, яка виходила на території Російської імперії, словаки вважались частиною чеського народу, який мешкає в Угорському королівстві Австро-Угорської монархії. У статистичних даних про населення України, зібраних на межі ХІХ – ХХ століть, відображена змішана інформація про чехів та словаків

«…Попереду заслін із жінок і дітей»: грецькі антифашисти проти Британії

На початку березня 2014 року російське керівництво скликало пресконференцію, присвячену подіям в Україні. Відповідаючи на запитання про можливість війни з сусідньою державою, Владімір Путін заявив: «Якщо ми ухвалимо таке рішення, то тільки для захисту українських громадян. І нехай спробує будь-хто з числа військовослужбовців стріляти у своїх людей, за якими ми стоятимемо позаду, не попереду, а позаду. Хай вони спробують стріляти у жінок і дітей!». Утім, у застосуванні подібної тактики росіяни не були першими. У Другу світову війну її використовували грецькі антифашисти. Але не проти нацистів, а проти британської армії.

План «Барбаросса». Що думали військові Гітлера?

Хоча було зрозуміло, що однією з головних причин нападу на Радянський Союз було прагнення здобути запаси (передусім нафту), яких бракувало німцям, без відповіді залишалося головне питання: чи мали вони ресурси, щоб здобути ресурси, яких прагнули? Одне слово: чи їхні бажання не перевищували здатність їх задовільнити? Урешті-решт, Гітлер так ніколи й не визнав цього недоліку плану «Барбаросса». Він хотів швидкої війни, щоб отримати доступ до сировини й землі, але сировина, яку він хотів мати найбільше (нафта), була неймовірно далеко.

«Антирадянський» Лифар

Ім’я Лифаря було заборонене на батьківщині протягом довгого часу, а його численні теоретичні праці з історії балету та хореографії не перекладалися російською та не видавалися у СРСР, не дивлячись на високий рівень радянського балету та його популярність як серед партеліти, так і пересічних радянських громадян. Проте йому вдалося (хоча, звісно, він поняття не мав про це) потрапити до секретного радянського видання – «методички» КҐБ 1968 року «Використання можливостей Радянського комітету з культурних зв’язків з співвітчизниками за кордоном у розвідувальній роботі».