Спецпроект

Українці не повинні відповідати за Бабин Яр - "Свобода"

Українці не повинні брати на себе відповідальність за розстріли євреїв у Бабиному Яру та за єврейські погроми у Львові, зазначив в ефірі "Шустер Live" голова Київської обласної організації партії "Свобода" Андрій Іллєнко.

Про це повідомляє Zaxid.net.

"Не можна звинувачувати і некоректно звинувачувати українців у здійсненні таких страшних речей. Ви навели приклад про Бабин Яр. Навіть єврейські дослідники кажуть, що не могли українці брати участь в розстрілах в Бабиному Яру, тому що Буковинський курінь, який ніби робив це, з'явився тільки в листопаді", - зазначив Іллєнко.

"Ми говоримо про Львів. Так от, документи свідчать, і є рішення німецьких судів в процесі над Теодором Оберлендером, який був офіцером батальйону "Нахтігаль", який увійшов у Львів одним із перших... Суд визнав, що це була німецька провокація проти українців і ОУН", - додав він.

Іллєнко наголосив, що українці не повинні брати на себе відповідальність і вибачатися перед євреями за те, чого не робили.

Петлюра: "Антисеміт - це паршива вівця. Женіть його!"

Натомість голова ради Нацбанку України Петро Порошенко з цього приводу зазначив: "Ключова позиція, яка на сьогодні є для українського суспільства і українського громадянина - це мораль. І от, якщо ти людина моральна, ти знайдеш в собі сміливість подивитися в очі і вибачитись не за свій злочин, бо ти його не створював, а за злочин українців, які, на жаль, були і серед поліцаїв, і серед тих..."

Петро Порошенко не зміг закінчити свою думку, оскільки Андрій Іллєнко перебив його закликом "оперувати фактами".

Нагадаємо, що сьогодні - останній день роботи виставки "Голокост від куль: масові розстріли євреїв в Україні 1941-44"

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Година папуги. Сумне Різдво

Комусь із бранців Козельська безіменний дух здавався недостатньо авторитетним. То врешті-решт табором пішла нова мода: викликати дух маршала Юзефа Пілсудського. Добєслава Якубовіча дух «Діда» засмутив: «Адже на питання, у кого ти мешкаєш, дух Пілсудського надав прізвище: Кєрсновські чи Кєрнойські. Мене це непокоїть, багато думав про це різне недобре».

Ян Палах: Смолоскип №1

Лібуше Палахова, продавчиня магазину в невеличкому містечку Вшетати, після робочого дня прийшла додому й увімкнула радіоприймач. Був звичайний будній день, 16 січня 1969 року. По радіо передали дивну звістку: у Празі «студент філософського факультету Я. П. вчинив самоспалення». «Який жах…» подумала пані Лібуше але не надала цьому повідомленню надмірної уваги. Ранковим потягом вона мала їхати до Праги на зустріч з сином – Яном Палахом, щоб піти по магазинах і вибрати йому капелюха.