В Єгипті 10 людей загинули, намагаючись відкопати стародавні скарби

В невеликому населеному пункті Араб аль-Манасра в центральній частині Єгипту десять людей були поховані заживо під землею, намагаючись зробити нелегальний підкоп і дістати стародавні скарби.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на "Франс Прес".

Десять осіб, серед них чотири брати, намагалися через тунель потрапити під один із будинків у селі Араб аль-Манасра, де, за їхніми відомостями, знаходилися скарби. Однак стіни тунелю не витримали, й викрадачів завалило землею.

"Ми повинні проводити роботу на багатьох рівнях, щоб покласти край цим способам швидкого збагачення, коли люди копають заради ілюзії", - повідомив глава департаменту античних цінностей Луксора Мансур Борейк.

Жага швидкої наживи спонукає багатьох єгиптян займатися нелегальними археологічними розкопками, особливо в районах, де в землі заховано безліч цінних старожитностей - Луксорі, Асуані і Каїрі.

Як відомо, у січні 2010 року мародери використали масові заворушення в Каїрі та інших містах, щоб розграбувати музеї та археологічні сховища з артефактами Стародавнього Єгипту.

Читайте на ІП про інші новини кримінального світу "чорної археології".

Про випадки віднайдення скарбів читайте за тегом "скарби".

Година папуги. Ґудзики з Харкова

Станіслав Мікке вчепився у київського прокурора Андрія Амонса: "Хто це зробив?!" Більшість могил мала дивну рису — сліди від величезних бурів: земля була перемішана із перемеленими людськими кістками, зітлілим одягом та металевими ґудзиками. Подекуди траплялися великі грудки якогось білого хімікату.

Як дипломати УНР у Празі на інформаційному фронті воювали

Інформаційна війна – це, звісно ж, не винахід нинішнього часу. Нам часто здається, що ті інформаційні виклики, перед якими ми стоїмо сьогодні, є унікальними з огляду на нові технології, які приніс початок третього тисячоліття. Частково це правда. Сто років тому не існувало ні телебачення, ні інтернету, ні соціальних мереж. Однак вже існували газети і журнали, які були потужною зброєю впливу на громадську думку і позицію еліт.

Сталева труна на вісім персон

17 лютого 1864 року, сто п'ятдесят сім років тому, підводний човен "Hunley" конструкції Горація Ханлі атакував і потопив паровий шлюп "Housatonic" і це була перша в історії успішна атака корабля з глибини. Не надто тямущі в історії люди приписують Жулю Верну купу передбачень, і в тому числі – мало не винахід підводного човна. Це не так, це дуже сильно не так. Чистих передбачень у Жуля Верна дуже мало, а підводних човнів на той час було збудовано вже з десяток.

«Нормалізація» Ґустава Гусака

«Страх. Зі, страху, що його звільнять з роботи, вчитель навчає в школі речей, котрим не вірить. Зі страху за своє майбутнє, учень їх повторює. Зі страху, що не зможе продовжувати навчання, він вступає в Союз молоді і робить те, що йому наказують. … Зі страху через наслідки, люди беруть участь у виборах, обирають запропонованих кандидатів і роблять вигляд, що вважають це справжніми виборами…». Вацлав Гавел дописав текст, котрий отримав назву «Лист Ґуставу Гусакові». Надворі була весна 1975 року, в Чехословаччині панувала «нормалізація», а її незмінним символом був Ґустав Гусак – президент країни та генеральний секретар ЦК КПЧ. Людина карколомної і неоднозначної долі.