Спецпроект

Вірмени звинуватили Британський музей в історичній помилці

Форум вірменських асоціацій Європи висловив протест Британському музею в зв'язку з поданням вірменських культурних цінностей в залі "Стародавня Туреччина" (галерея "Raymond and Beverly Sackler", зал № 54).

Про це пише arminfo.info.

У заяві Форуму, зокрема, зазначається, що включені в експозицію предмети мають відношення не до Туреччини, а до Урарту (древня держава, що розташовувалася на території Вірменського нагір'я). Вказується також на те, що в галереї часто виставляються вірменські експонати, які відносяться до різних періодів, однак при цьому їх культурна приналежність приховується, як у випадку з вірменськими килимами, які представляються як мусульманські.

Таким чином, включення урартських предметів в зал "Стародавня Туреччина" є лише одним із прикладів. Форум відзначає, що готовий надати Британському музею експертні висновки провідних істориків, які спеціалізуються на Урарту. Крім того, Форум закликає перейменувати зал "Стародавня Туреччина" в "Урарту, стародавня Вірменія".

У своєму повідомленні Форум інформує, що письмова заява була направлена ​​керівництву Британського музею, а також посольству Великобританії у Вірменії. У своїй відповіді музей пообіцяв розглянути питання протягом 20 днів.

Дивіться також: "Польща вимагає не називати нацистські концтабори "польськими"

Європейська орієнтація Симона Петлюри

Долаючи навалу збройних сил Російської Федерації, українське суспільство одночасно розгорнуло масштабну роботу по знищенню «русского мира» в найменуваннях міст, площ, вулиць. Та не слід забувати, що Росія не тільки нав’язувала нам свої цінності, у тому числі в топоніміці, але й деформувала національну пам’ять українського народу. Особливо багато грязюки наліплено на постать публіциста, державотворця, воєначальника, мислителя Симона Петлюри

Сюргюн. Мама думала, що нас везуть на розстріл

Уявіть себе на їх місці. У ваш дім на світанку вриваються озброєні люди, солдати. Дають 15 хвилин на збори. Відвозять на найближчу станцію. І додому ви зможете повернутися лише через 50 років.

Український вояк, який врятував десятки євреїв

Круглий сирота з Лемківщини. У 17 років, неповнолітнім, пішов воювати за Україну в складі Українських Січових Стрільців. Здобув дві вищі освіти в Празі. Став успішним бізнесменом в міжвоєнній Галичині. Для врятування євреїв створив окремий бізнес і рятував їх у промисловому масштабі. За що був, врешті решт, покараний нацистами. З Німеччини до США, його – вже немічного – витягнули вдячні євреї. Звати його Олекса Кривов'яза. Латинкою прізвище писав, як Krywowiaza

Авіація працює по «своїм», або Мулінська катастрофа 1945 року

У свідомості багатьох російських дослідників, радянсько-японська кампанія постає майже ідеальною. Мемуари, література, вікіпедія та військова хроніка повністю підтверджує це, даючи однобоку модель сприйняття минулих подій. Успіхи відомі – 700 кілометровий бліцкриг 6 танкової армії через Хінган, захоплення в полон 600 тис. угруповання Квантунської армії, мінімальні втрати, та прорив сучасної прикордонної фортифікаційної системи оборони японських військ. Але навіть і тут, можна знайти «підводне каміння», у вигляді фактів, що свідомо приховувалися роками. До таких подій відносяться і інцидент 16 серпня 1945 року, коли радянські впс розбомбили власні війська які дислокувалися біля міста Мулін