АНОНС на СЬОГОДНІ: Прем'єра телевізійної "Історичної правди"

Сьогодні, у вівторок - 12 березня, о 22:00 – на телеканалі ZIK стартує телепрограма "Історична правда з Вахтангом Кіпіані", створена спільно з нашим сайтом. Перша програма - таємниці останніх днів Романа Шухевича + офіційна відповідь ФСБ...

Програма виходитиме щовівторка у вигляді тележурналу тривалістю 1 година. Програма називатиметься "Історична правда" - так само, як і створений майже три роки тому на платформі "Української правди" сайт, головним редактором якого є Вахтанг Кіпіані.

У фокусі першого випуску - останні дні головнокомандувача УПА Романа Шухевича та те, що чекало на нього після смерті. У студії - син Юрій Шухевич, експертами виступили історики Микола Посівнич, Володимир В'ятрович, Ігор Дерев'яний, Руслан Забілий, Дмитро Вєдєнєєв тощо.

 

Які обставини призвели до трагічної загибелі Головнокомандувача УПА?

Чому генерал Чупринка фатального дня – 5 березня 1950 року – залишився без охорони?

Чому один із провідників націоналістичного руху не погодився продовжувати боротьбу проти комуністичного режиму з-поза меж України?

Анонс телевізійного циклу програм на каналі ZIK

Чому влада незалежної України не може пояснити громадянам, де саме похований генерал?

Чому повну інформацію про життя і смерть командира УПА вперто не хочуть оприлюднювати в архівах московських спецслужб?

Жовтень 1950-го. Публікація американської газети "Свобода". Звістка про смерть Шухевича запізнилася на півроку...

Також у програмі - унікальне відео психіатричної експертизи, що її у 1978 році пройшов у США легендарний генерал-дисидент Петро Григоренко, який перед виїздом з Радянського Союзу багато років карався у вітчизняних психіатричках. Це відео нам надав відомий психіатр, учасник правозахисного руху Семен Глузман.

"Наша мета – показувати історію максимально об’єктивно, наближено до джерел, до людей, які були очевидцями і учасниками цих подій", – вважає ведучий і керівник проекту – журналіст і історик Вахтанг Кіпіані.

"Історична правда" виходитиме щовівторка в ефірі телеканалу ZIK о 22:00.

Приєднуйтесь до нашої сторінки у Facebook!

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.