Російська Вікіпедія замахнулася на Донбас і Харківщину

Російськомовна Вікіпедія розпочала конкурс з написання статей про Південь Росії й три східні області України.

Про це йдеться на сторінці Вікіпедії, присвяченій конкурсу під назвою "Галерея Слави півдня Росії й сходу України", повідомляє УП.

Статті й зображення повинні бути присвячені історії, географії, природі, культурі й знаменитим мешканцям Південного федерального округу й Північнокавказького федерального округу Росії,  а також Харківській, Донецькій й Луганській областям України.

Загальний призовий фонд — 250 000 рублів, розподілений за сімома номінаціями.

Взяти участь у Конкурсі може будь-хто.

Конкурс проводиться з 3 червня 2013 року по 15 жовтня 2013 року.

Як розповів виконавчий директор Вікімедіа РУ Станіслав Козловський, це буде першим конкурсом російськомовної Вікіпедії, за перемогу в якому можна буде одержати грошові призи. Фінанси на конкурс, за його словами, надали спонсори.

Вікіпедія - електронна енциклопедія, заснована в 2001 році Джиммі Bейлсом і Ларрі Сенгером. Власником сайту виступає "Фонд Вікімедіа", що має 19 регіональних представництв.

Основною особливістю енциклопедії є те, що створювати і редагувати статті може, в принципі, кожен користувач інтернету. Вікіпедія створюється багатьма добровольцями з усього світу на 282 світових мовах. Вона містить понад 20 мільйонів статей.

Українська Вікіпедія за числом статей (більше 400 тисяч) перебуває на 14-місці в світі, а за щомісячною відвідуваністю у 2012 році займала від 26-го (у червні і серпні) до 20-го (у квітні) місця серед 285 Вікіпедій різними мовами світу.

У листопаді 2012 року повідомлялося, що українська Вікіпедія стала першою за темпами зросту популярності. Перед тим Україна стала четвертою за кількістю сфотографованих об'єктів у рамках конкурсу "Вікі любить пам'ятки".

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.