Сьогодні у Києві обговорюватимуть економічну програму ОУН

Hа круглому столі в Могилянці економісти та історики дискутуватимуть про економічні концепції ОУН.

Назва круглого столу - "Державотворчі аспекти економічної платформи ОУН 1940-50 років", повідомляє прес-служба Центру досліджень визвольного руху.

"Завдання ОУН були не лише планування і координація бойових акцій підпілля, але й опрацювання проекту майбутньої держави, особливостей її політичної та соціальної структури", — йдеться у повідомленні.

Час і місце заходу: 11 вересня (середа), 16:00. Київ, НаУКМА (вул. Сковороди, 2, корп. 1, зал засідань вченої ради (кім. 301).

Участь беруть учасник українського визвольного руху Анатоль Камінський, який прибув на дискусію зі США, та дослідник економічної програми визвольного руху Володимир Панченко.

Організатори: Інститут суспільних досліджень та Центр історії державотворення України ХХ століття Національного університету "Києво-Могилянська академія".

«Чорна неділя» села Клюськ. Без білих плям

Велика трагічна історія України часів Другої світової війни складається з маленьких трагедій сіл, селищ, містечок. Без втрати невинних людських життів на території Волині не обійшлось в жодному з населених пунктів. Не оминула трагедія і невеличке мальовниче село Клюськ, розташоване в 20-ти кілометрах від Ковеля.

Легенда про «Оржівську операцію»: як Внутрішні війська НКВД випадково вбили «Клима Савура»

Читаючи документи, складається враження, що Оржівська операція за масштабами була чимось подібним до «битви за Берлін». Очевидно, чекістам не хотілося в «переможному угарі» відставати від Червоної армії і банальну випадкову ліквідацію «Савура» розцяцькували, як масштабну операцію із задіянням особисто вищого командування держбезпеки УРСР.

Микола Глущенко. «Художник» за фахом і оперативним псевдонімом розвідки

17 вересня відзначається 120-річчя від дня народження художника Миколи Глущенка. Його життя було сповнене багатьох феєричних подій, несподіваних драматичних поворотів долі і численних загадок. Окремі епізоди з його біографії породили низку легенд, які й досі бентежать уяву численних поціновувачів, мистецтвознавців, кінематографістів, письменників. Розсекречені, досі невідомі документи із Галузевого державного архіву Служби зовнішньої розвідки України дають змогу розставити певні акценти у всьому цьому і пролити світло на утаємничені сторінки життя митця.

Лем. Життя не з цієї землі

«Лем. Життя не з цієї землі» — це не лише біографія Станіслава Лема, а й драматична й чесна розповідь про складну історію Центрально-Східної Європи, у якій одне з чільних місць посідає Львів першої половини ХХ століття.