Спецпроект

Музей історії Києва презентує нову книжку Михайла Кальницького

Музей історії Києва запрошує на презентацію нової книги києвознавця Михайла Кальницького "Гімназії та гімназистки".

Книга розповідає про особливості "класичної" гімназійної програми, працю педагогів, будівництво навчальних корпусів та інші цікаві факти з історії Києва другої половини XIX - кінця 20-х років ХХ століття.

У дослідженні детально розповідається про історію місцевостей Києва, де зводилися  будівлі гімназій, пояснюються мотиви міської влади при виборі того чи іншого місця під будівництво.

Розповідається про відомих людей, які у різний час сиділи за партами київських гімназій, наведено різноманітні скандальні сюжети - від підпільної торгівлі темами екзаменаційних творів до боротьби гімназичного начальства з падінням моралі серед вихованців.

Представлені різноманітні архівні документи та матеріали, розповідь супроводжується численними ілюстраціями.

Час і місце заходу: 4 квітня 2014 року о 17:00. Київ, вул. Хмельницького, 7 (метро "Театральна").

Вхід вільний.

Дивіться також: "Михайло Кальницький показує закинуті пам'ятки Києва. ВІДЕО"

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.