У Світовій спадщині ЮНЕСКО - нові місця і краєвиди. ФОТО

Організація Об'єднаних націй із питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) доповнила свій перелік Світової спадщини. Африканська річка, яка впадає в пустелю, найдовший у світі канал у Китаї, дороги інків та Шовковий шлях... України в переліку немає.

Про це повідомляють Євроньюз.

Отже, до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО потрапили:

Дельта річки Окаванґо у Ботсвані (Африка) з унікальною екосистемою:

 Буйволи в дельті Окаванґо - найбільшій на Землі "внутрішній річковій дельті". Окаванґо не впадає в океан, її величезна маса води розчиняється в пустелі Калахарі

Печера Шове на південному сході Франції із наскельними малюнками, яким 36 тисяч років:

 Малюнки людини кам'яної доби з печери Шове. Дикі коні (тарпани), волохаті носороги і дикі буйволи (тури). Загалом у печері понад 300 малюнків. Також є багато людських слідів на підлозі

Будівля тютюнової фабрики "Ван Нелле" в Роттердамі, що є взірцем інтернаціонального стилю [різновид модерну 1930-60 років] у промисловій архітектурі:

 Споруджена в 1925-31 рр. будівля фабрики є зразком інтернаціонального стилю - жодного "історичного" декору, рівні лінії, залізобетон, скло, відкриті простори і функціональність

Виноградники італійського регіону П‘ємонт з їхніми мальовничими краєвидами:

Оточений з трьох боків Альпами П'ємонт - один із найпівнічніших італійських регіонів. На початку XIX сторіччя в тому числі й високі тарифи Австрійської імперії на експорт вина призвели до повстання Джузеппе Гарібальді та війни за незалежність і об'єднання Італії

Турецьке місто Бурса та сусіднє село Джумаликизик, що зберегли архітектуру часів заснування Османської імперії:

 Типова вуличука у Джумаликизику , XIV сторіччя

Шовковий шлях – дорога завдовжки 5000 кілометрів, що поєднувала Китай із Середземномор‘ям:

Могильні кургани на трасі Шовкового шляху в Казахстані. Бес-Шатир ("п'ять наметів"), VI сторіччя. Загалом до Шовкового шляху ЮНЕСКО віднесло 33 пам'ятки (22 в Китаї, вісім - у Казахстані і три - в Киргизстані). Фото: travelokazakhstan.com

Дороги інків – мощені шляхи в Андах, прокладені давньою південноамериканською цивілізацією:

 Фрагмент дороги Імперії інків. Загалом мережа тих доріг сягає 30 тисяч км в шести країнах - Колумбія, Перу, Еквадор, Болівія, Чилі, Аргентина. 6 тисяч із них потрапило до переліку ЮНЕСКО. Оскільки індіанці не знали колеса, їхні траси могли мати сходи або підвісні мости

Також повідомляється, що до переліку Світової спадщини потрапив Великий канал у Китаї - найдовша рукотворна річка у світі (майже 1800 км):

Великий канал у Пекіні. Канал почав будуватися 1400 років тому - у V сторіччі до нашої ери. У X сторіччі - спеціально для каналу - винайшли шлюз

В перелік Світової спадщини ЮНЕСКО входять видатні культурні і природні цінності, що становлять надбання всього людства.

Наразі Україна представлена у списку Світової спадщини ЮНЕСКО такими об'єктами: собором Святої Софії і Києво-Печерською лаврою в Києві, історичним центром Львова, будівлею Чернівецького університету, дерев'яними церквами східного обряду в українських і польських Карпатах, античним Херсонесом, буковими пралісами Карпат і геодезичною дугою Струве.

У листопаді 2013 року повідомлялося, що в поточному році ЮНЕСКО розгляне можливість включення до переліку Світової спадщини пам'яток Кримського ханства із Бахчисарайського історико-культурного заповідника, але наразі це неможливо.

У липні 2012 року на сесії комітету ЮНЕСКО було відмовлено у включенні Андріївської та Кирилівської церков у Києві у список пам'яток Світової спадщини.

Дивіться також інші матеріали за темою "ЮНЕСКО"

«Кожен має знати, що без його, або її зусиль нічого не зміниться»: Олександра Матвійчук

Публічне інтерв'ю із правозахисницею Олександрою Матвійчук у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Важка стежка до храму. Спогади очевидця відродження УАПЦ у Чернігові

28 січня 1990-го під час встановлення пам'ятного хреста у Крутах побував український священик з Києва, який взяв участь у освяченні хреста і служінні панахиди по вбитих більшовиками у 1918 році студентах. На Крутянську жалобу тоді з'їхалося понад 300 осіб. Це був перший за багато років випадок на Чернігівщині, коли тут відкрито служили церковну панахиду по жертвах комуністичного режиму. Сподіватись на такий крок з боку місцевих священиків РПЦ було неможливо, тому ще більше нас стала вабити УАПЦ, про яку ми чули, що вона була знищена і заборонена комуністичним режимом.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.