АНОНС: Історія без брому і нафталіну у Києві

Яка вона, історія України без брому і нафталіну? Відповідь дадуть науковці, видавці, письменники, медійники, режисери, актори на новому історичному фестивалі у Києві.

Український інститут національної пам’яті започатковує Фестиваль  "Історія.UA".  Про це повідомляє офіційний сайт установи.

"1991-го Україна повернулася на мапу світу. Але чи ми добре знаємо про себе в минулому?

З’являється все більше популярних книг та фільмів на історичну тематику, деякі із них стають бестселерами та збирають повні зали. Але Історія — це не тільки університети, бібліотеки, книги та кіно.

Тож ми вирішили зібрати під одним дахом тих, хто творить розмаїті проекти з метою популяризації історії України", — ідеться у повідомленні Українського інституту національної пам’яті.

 

В рамках "Історія.UA" відбудуться презентації книжкових новинок, показ фільмів, панельні дискусії з відомими істориками, письменниками та журналістами, музичні та мистецькі інсталяції.

День перший присвячено 100-річчю Української революції 1917-1921 років.

День другий — 75-літтю створення Української повстанської армії.

Український інститут національної пам’яті в рамках Фестивалю "Історія.UA" представить дитячу настільну гру "Українська революція" та виставку "УПА – відповідь нескореного народу. Антирадянський фронт".

Програму фестивалю організатори обіцяють опублікувати у найближчий час.

  

Час: 13 та 14 жовтня

Місце: Київ, Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6, метро Палац Спорту

Севастополь – місто української слави. Про українців у Кримській війні

Росія у цій війні воювала переважно українськими руками – до 50% війська Імперії складали солдати, матроси і офіцери українського походження, причому матроси-українці складали близько 70% Чорноморського флоту.

Чи можна принизити Генія?

Наші предки жили у світі, відмінному від нашого. У світі, де Добро і Зло, Герой і Лиходій були чітко розділені і знаходились у постійному непримиренному антагонізмі. Релігійна свідомість вимагала устремління до святості, і навіть її антипод – комуністичний атеїзм у ХХ-му столітті змушений був на місце Святого письма встановити "Моральний кодекс будівника комунізму", який формально мало чим відрізнявся від загальноприйнятих моральних норм і так само вимагав від людини чітко визначеної громадянської позиції, моральної чистоти і принциповості.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року

«Людина, що не має померти». Міф про Муссоліні

Зачарованість італійців своїм дуче тривала довго, але вщент розбилася через руйнівний результат воєнних операцій