Археологи під Каїром знайшли вісім саркофагів із муміями. ФОТО

Єгипетські археологи знайшли у Дахшурському некрополі поховання, в яких збереглося вісім саркофагів із муміями.

Про це повідомило видання УНН із посиланням на Facebook-сторінку Міністерства у справах старожитностей Єгипту.

 Фото: Міністерства у справах старожитностей Єгипту

Дахшурський некрополь знаходиться приблизно в 40 кілометрах на південь від Каїра і відомий гробницями фараонів Стародавнього та Середнього царства. Тут збереглися одні з найдавніших пірамід — Ламана і Рожева (Північна).

Імовірно, вони були побудовані у 2613-2589 роках до Р.Х. для засновника IV династії фараона Снофру. Під час правління фараонів XII династії (1991-1802 роки до Р.Х.) тут був царський некрополь, де зводили не тільки піраміди для фараонів, а й ховали їх дружин та дочок.

Фото: Міністерства у справах старожитностей Єгипту

У серпні цього року археологи виявили недалеко від піраміди фараона XII династії Аменемхета II кілька нерозграбованих поховань, а в них вісім кам’яних саркофагів. У саркофагах збереглися мумії, три з яких виявилися в дуже хорошому стані.

Дослідники датували поховання пізнім періодом, який тривав із 664 по 332 роки до Р.Х. Мумії були покриті картонажем (замість похоронних завіс та бинтів мумія вкладалася в особливий каркас), розфарбованим у золотий, зелений, блакитний і коричневий кольори. У тому числі з картонажу були зроблені маски із рисами осіб покійних. У даний час саркофаги знаходяться на реставрації.

Нагадуємо, що раніше археологи під час пошуків у районі святилища богині Бастет у некрополі Саккара під Каїром, де знаходяться масові поховання тварин, знайшли рідкісну колекцію муміфікованих кішок та вперше виявили мумій скарабеїв.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року

«Людина, що не має померти». Міф про Муссоліні

Зачарованість італійців своїм дуче тривала довго, але вщент розбилася через руйнівний результат воєнних операцій

«Расстрелян за националистическую деятельность…»: таємниця смерті Петра Франка

Петро Франко був розстріляний. Однозначно, що сталося це не швидше 6 липня 1941 р… Про конкретну дату страти поки що залишається лише здогадуватися…

Як Василя Стефаника було врятовано від страти

Я йому представився й сказав, що їдемо на розмову в "пруському" штабі, висловив я при тому надію, що все буде тепер добре, судячи по прихильних словах шефа штабу. Стефаник одначе приймав мої слова холодно, а вкінці запитався мене на ходу до авта:
— Коли Ви кажете, що Ви УСС, то скажіть мені, чи мене зараз розстріляють, чи ще будуть мучити?!..