Археологи під Каїром знайшли вісім саркофагів із муміями. ФОТО

Єгипетські археологи знайшли у Дахшурському некрополі поховання, в яких збереглося вісім саркофагів із муміями.

Про це повідомило видання УНН із посиланням на Facebook-сторінку Міністерства у справах старожитностей Єгипту.

 Фото: Міністерства у справах старожитностей Єгипту

Дахшурський некрополь знаходиться приблизно в 40 кілометрах на південь від Каїра і відомий гробницями фараонів Стародавнього та Середнього царства. Тут збереглися одні з найдавніших пірамід — Ламана і Рожева (Північна).

Імовірно, вони були побудовані у 2613-2589 роках до Р.Х. для засновника IV династії фараона Снофру. Під час правління фараонів XII династії (1991-1802 роки до Р.Х.) тут був царський некрополь, де зводили не тільки піраміди для фараонів, а й ховали їх дружин та дочок.

Фото: Міністерства у справах старожитностей Єгипту

У серпні цього року археологи виявили недалеко від піраміди фараона XII династії Аменемхета II кілька нерозграбованих поховань, а в них вісім кам’яних саркофагів. У саркофагах збереглися мумії, три з яких виявилися в дуже хорошому стані.

Дослідники датували поховання пізнім періодом, який тривав із 664 по 332 роки до Р.Х. Мумії були покриті картонажем (замість похоронних завіс та бинтів мумія вкладалася в особливий каркас), розфарбованим у золотий, зелений, блакитний і коричневий кольори. У тому числі з картонажу були зроблені маски із рисами осіб покійних. У даний час саркофаги знаходяться на реставрації.

Нагадуємо, що раніше археологи під час пошуків у районі святилища богині Бастет у некрополі Саккара під Каїром, де знаходяться масові поховання тварин, знайшли рідкісну колекцію муміфікованих кішок та вперше виявили мумій скарабеїв.

Українці в Єгипті

Весною 1920 року до Єгипту прибуло біля 4500 біженців з колишньої російської імперії. Три чверті з-поміж них були українцями або «малоросами» українського походження. Усіх поселено у пустельний наметовий табір в Тель-ель-Кебірі (залізнична станція між Каїром і Суецьким каналом)

Гомельська офіцерська сотня: союзник чи ворог української держави?

1 березня 1918 року Гомель зайняли німецькі війська відповідно до Берестейського договору, а через кілька днів він був переданий разом з повітом до Української Народної Республіки. За тиждень до вступу німців Гомельський революційний комітет та Поліський комітет РКП(б) терміново евакуювались на схід.

Бандера і спорт: вболівав за «Мюнхен-1860», грав у баскетбол, обожнював лижі

Про життя Степана Бандери відомо чимало – що про український період і діяльність тут, що про польське та німецьке ув’язнення та життя в еміграції. Одна з частин біографії провідника, яка не має належного дослідження й бодай однієї цільної статті, – зацікавлення Бандерою спортом. Більшість історій вже обросла легендами та міфами. Що не дивно, коли мова йде про таку постать.

Як наші Казань брали. Українське військо в Татарстані

«Скоро всіх набралося до 3000 добре озброєних українців, при 3-х гарматах, які притягли українці гарматники другого запасового дивізіону… Коли всі зібралися коло штабу округи, то пред'явили кацапам ультиматум, що, як через півгодини не випустять заарештованих українців, то розіб'ють все місто. Кацапи, налякані відвагою українців, зараз звільнили голову й представників»