Спецпроект

Анонс: завтра чиновники і науковці говоритимуть про охорону культурної спадщини

Завтра, 9 грудня об 11:00 в Києві розпочнеться Всеукраїнський методичний семінар з актуальних проблем охорони культурної спадщини.

Захід приурочений до 20-річчя включення першого українського об'єкту "Собор Святої Софії та пов'язані з ним монастирські будівлі та Києво-Печерська Лавра" до Списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури і туризму України.

В заході візьмуть участь:

- керівництво Національної комісії України у справах ЮНЕСКО;

- Голова Державної служби з питань національної культурної спадщини Андрій Вінграновський;

- керівництво Українського товариства охорони пам'яток історії та культури;

- Генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Марина Громова;

- директор НДІ пам'яткоохоронних досліджень Олена Сердюк;

- представники ICOMOS, провідні архітектори та науковці.

В рамках семінару також відбудеться круглий стіл на тему: "Національна культурна спадщина: здобутки, втрати, виклики". 

Місце проведення заходу: Київ, вул. І.Мазепи, 21, корпус 19, зала засідань Українського товариства охорони пам'яток історії та культури.

Від сестер-жалібниць до воячок: жінки в Армії УНР

В архівних джерелах можна зустріти чимало згадок про «сестер-жалібниць». За цим непоказним терміном приховується цілий пласт згадок, пов’язаних з участю жінок у визвольних змаганнях 1917-1921 років у складі армії УНР. Слідуючи поклику, вони опікувались хворими та пораненими, а під тиском обставин брали на себе обов’язки воячок, розвідниць та зв’язкових. І завжди піклувались про ближніх більше, ніж за себе

Година папуги. Ґудзики з Харкова

Станіслав Мікке вчепився у київського прокурора Андрія Амонса: "Хто це зробив?!" Більшість могил мала дивну рису — сліди від величезних бурів: земля була перемішана із перемеленими людськими кістками, зітлілим одягом та металевими ґудзиками. Подекуди траплялися великі грудки якогось білого хімікату.

Як дипломати УНР у Празі на інформаційному фронті воювали

Інформаційна війна – це, звісно ж, не винахід нинішнього часу. Нам часто здається, що ті інформаційні виклики, перед якими ми стоїмо сьогодні, є унікальними з огляду на нові технології, які приніс початок третього тисячоліття. Частково це правда. Сто років тому не існувало ні телебачення, ні інтернету, ні соціальних мереж. Однак вже існували газети і журнали, які були потужною зброєю впливу на громадську думку і позицію еліт.

Сталева труна на вісім персон

17 лютого 1864 року, сто п'ятдесят сім років тому, підводний човен "Hunley" конструкції Горація Ханлі атакував і потопив паровий шлюп "Housatonic" і це була перша в історії успішна атака корабля з глибини. Не надто тямущі в історії люди приписують Жулю Верну купу передбачень, і в тому числі – мало не винахід підводного човна. Це не так, це дуже сильно не так. Чистих передбачень у Жуля Верна дуже мало, а підводних човнів на той час було збудовано вже з десяток.