Спецпроект

В аеропорту Харкова у німця вилучили орден Великої Вітчизняної війни

Співробітники митниці спільно з прикордонниками виявили незадекларований орден часів Другої світової війни.

Під час проходження митного контролю пасажир авіарейсу "Харків-Відень" (громадянин Німеччини) обрав спрощену систему митного контролю - "зелений коридор", своїми діями декларуючи, що речей заборонених або обмежених до переміщення не перевозить.

Однак митники вирішили перевірити речі громадянина за допомогою рентгеноінтроскопічнї установки "Рапіскан" і, як виявилося, не даремно, висловлює задоволення прес-центр Державної митної служби України.

У боковій кишені сумки чоловіка понад особистих речей знаходився орден без документів з металу білого кольору у формі червоної зірки з зображенням серпа та молоту, орієнтовною вартістю 300 грн.

Вилучений орден. Фото Держмитслужби

Згідно з законом України "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей" і наказів Міністерства культури України - вивезення особистих нагород обмежено до переміщення через митний кордон України, нагадують митники.

Складено протокол про порушення митних правил за ознаками  ст. 340  Митного кодексу України. Нагороду вилучено та передано на зберігання.

"Але 300 грн - тільки ринкова ціна за орден. Насправді, для держави, це культурна та історична цінність, яка не повинна мати ціну, бо Перемога в Великій Вітчизняній війні - безцінна", - такою мораллю завершується прес-реліз Держмитслужби.
    

Леся Українка: про що не пишуть у підручниках

Хвора, сумна і з грабельками – такою навчили нас бачити Лесю Українку. Але якою вона була насправді? На щастя, Лариса Косач одна з небагатьох класиків, чий архів (зокрема, листування) вдалося зберегти, а з ним і цілу історію української літератури та життя культурної еліти зламу ХІХ і ХХ століть. Завдяки цим архівам ми можемо подивитися на неї по-новому, а заразом і на цілу епоху: час тендітних дам, літературних вечорів, перших курортів, трамваїв і краси епістолярного стилю…

Генерал Олександр Удовиченко. Представник розвідки УНР у Франції

Генерал-полковник Армії УНР Олександр Удовиченко по праву входить до військової еліти Української революції 1917–1921 років. Він командував Третьою залізною стрілецькою дивізією, що вважалася однією з найбоєздатніших частин Армії УНР, обіймав низку інших відповідальних посад в українській армії і зажив слави вмілого й відважного командира.

Забути майдан?

«Ніколи більше», «Ми завжди пам’ятатимемо» – слова, які найчастіше чуємо у громадянських епітафіях, політичних заявах, телевізійних новинах, на комеморативних церемоніях, у меморіальному, музейному чи освітньому просторі

Неофіти українства: Софія Русова

Українці, які зреклися своєї мови та історії, на жаль, не є чимось винятковим для нашого народу. Таких було багато і триста, і сто років тому. Вистачає їх в Україні й сьогодні. З іншого боку ми дуже мало знаємо і говоримо про тих, хто, не будучи українцем за походженням, став ним за переконанням. Таких людей в нашій історії було чимало. Зазвичай ми якось буденно констатуємо неукраїнське походження окремих представників української еліти, згадуємо про це якось між іншим, як про таку собі дивакуватість - от, мовляв, і таке буває