Спецпроект

В панорамах Google з'явилися історичні пам'ятки Європи (ФОТО)

Панорами Street View стають доступними для тих місць, яких раніше не було видно на мапах Google - в тому числі можна порозглядати пам'ятки Італії та Франції.

Про це повідомляє ITC.ua.

З недавнього часу Google почала застосовувати не тільки машини для зйомки панорам свого сервісу Google Street View. Велосипеди, снігоходи, і інші компактні засоби пересування дозволяють дістатися туди, куди фотоавтомобілі компанії не могли заїхати.

Відповідно з'явилася можливість робити панорамні зображення не тільки для міських вулиць і доріг. Тепер панорами для відомих історичних місць будуть доступні також на карті Італії та Франції.

Аппієва дорога. Скріншот із Google Street View

Pимський Колізей, побудований в першому столітті, став одним з перших архітектурних пам'яток, який можна відвідати в Street View і віртуально вивчити зсередини, а не тільки зовні.

 Колізей

Крім кількох пам'яток у Римі, доступні також панорами у Флоренції, і деякі відомі історичні місця у Франції.

Фонтенбло - палац епохи Ренесансу, де з XVI до XIX сторіччя жили французькі монархи

З повним списком доступних пам'яток можна ознайомитися тут.



 Санта Марія дель Фьоре - кафедральний собор Флоренції. Саме тут мала стояти статуя Давида, зроблена Мікеланджело

Нагадаємо, що українські замки і храми з повітря можна побачити на вітчизняному сервісі карт.

Інтрига їхньої смерті

Убивство відомого політика, полководця, монарха та й просто непересічної постаті завжди оточено таємницею, інтригою, різноманітними більш чи менш вірогідними здогадами й домислами. Уже ці обставини викликають підвищену цікавість до подій, що за ними стоять. Тому тема політичних убивств, котрі з плином часу набувають статусу історичних – вигідне поле для авторів, котрі беруться за неї.

Віктор Петров. Людина, яка повернулася в холод

"Петров боїться арешту, висловлює думку про необхідність від'їзду з України". Із цього рапорту співробітника секретно-політичного відділу управління держбезпеки нквс урср Лифаря почалася епічна драма Віктора Петрова, відомого ще за літературними і науковими псевдонімами як В. Домонтович та Віктор Бер. Рапорт був підготовлений у лютому 1936-го. Окремі фрагменти з нього свідчать про те, що про В. Петрова вже збирали оперативним шляхом інформацію і знали, на чому можна зіграти.

Уривок із книжки "Таборові діти" Любов Загоровської

У книзі "Таборові діти" зібрано свідчення людей, які в дитячому віці зазнали репресій радянської каральної системи. Це розповіді тодішніх дітей про те, як їх під дулами автоматів забирали з дому, про досвід перебування в тюрмах, про важку дорогу на сибірські морози в товарних вагонах, про життя в бараках чи спецінтернатах, про виживання в нелюдських умовах заслання. Ці свідчення варто прочитати, щоб знати, як ставилася радянська влада до дітей, яких оголосила "ворогами народу".

Історик, сержант ЗСУ Володимир Бірчак "Клап": Усі мої предки були борцями визвольних змагань. Тепер вони стоять за спиною свого найменшого бійця

Володимир Бірчак – відомий історик, журналіст, сценарист, заступник редактора видання "Історична правда", керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху. Працював заступником директора Галузевого державного архіву СБУ, доклав чимало зусиль для декомунізації в Україні, особисто брав участь у розробці змін до законодавства, яке тепер гарантує доступ до архівів КДБ. А з перших днів повномасштабного вторгнення Росії у 2022-му мобілізувався до лав ЗСУ та став кулеметником на позивний "Клап".