Спецпроект

ЯНУКОВИЧ ДАВ ГЕРОЯ УКРАЇНИ СТУПЦІ І ЩЕ 6 ГРОМАДЯНАМ

Президент Віктор Янукович надав звання Героя народному артисту України Богдану Ступці та іншим громадянам України.

Про це повідомляє офіційний сайт Президента України.

Текст відповідного указу зачитав глава АП Сергій Льовочкін під час урочистостей з нагоди 20-річчя Незалежності. 

Звання "Герой України" присвоєно Богдану Ступці за видатний особистий внесок у збагачення національної культурно-мистецької спадщини, багаторічну плідну творчу діяльність та високу професійну майстерність. 

Ступка є художнім керівником Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

Крім цього, звання Героя України надано: 

Борису Білашу - письменникові, поету;

Олександру Ключникову - директорові Інституту проблем безпеки атомних електростанцій Національної академії наук України;

Борису Рибалку - бригадирові прохідників відокремленого підрозділу "Шахтобудівельницьке управління" державного підприємства "Свердловантрацит";

Миколі Степаненку - нагрівальникові металу гарячого прокату трубопрокатного цеху №4 акціонерного товариства "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод";

Сергію Трошину (з врученням ордену "Золота Зірка") - льотчику-випробувачу 1 класу державного підприємства "Антонов";

Ларисі Шитиковій - вчительці математики Харківської гімназії №47 Харківської міської ради.

Глава держави вручив державні нагороди під час урочистого зібрання, присвяченого 20-й річниці Незалежності України у Національному палаці мистецтв "Україна".

Нагадаємо, що 9 липня 2011 року званням Героя України був нагороджений митрополит УПЦ (МП) Володимир.

Загалом з 1998 року звання Героя України отримали - враховуючи Степана Бандеру і Романа Шухевича - 262 людини.

Детальніше про тих, кому в Україні дають найвищу нагороду, можна прочитати в статті на "Історичній Правді".

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.