Жемайти хочуть відновити Велике князівство Литовське. Без масонів

Жемайти (етнічна група в складі литовців) запропонували відтворити Велике князівство Литовське (ВКЛ).

Відповідну пропозицію було висунуто на Всесвітньому з'їзді Жемайтії, повідомляє Delfi.

Ініціаторами "відновлення діяльності Відновлювальної ради ВКЛ" проголосили себе учасники з'їзду Вайдас Лякстутіс, Мільвідас Юшкаускас і Вайдас Жельвіс.

Ще однією ініціативою жемайтів стало встановлення в Литві (або в відтвореному князівстві) монархічної форми правління. Монарха запропоновано вибирати.

В яких саме межах запропоновано відновити князівську державу, не уточнюється.

Територія ВКЛ доби його розквіту

Мільвідас Юшкаускас заявив, що сам не хоче бути королем, оскільки "в нього занадто багато роботи". Також він зазначив, що в актах про відтворення Литви (1918 року) навіть немає слова "республіка", а отже, нинішня держава - незаконне продовження ВКЛ. Нинішній прапор Литви Юшкаускас назвав "тимчасовим".

Лякстутіс сказав, що "терпіння жемайтів закінчилося". Він був обурений тим, що нинішній Вільнюс "готує ґрунт для імігрантів", в литовській мові використовують міжнародні слова, а програми молодіжніх обмінів готуються "міжнародними шпигунами".

Третій ініціатор відновлення ВКЛ Жельвіс висловив обурення тим, що ксьондзи "розповідають про євреїв (тобто читають Біблію), а не про славних предків литовців.

Варто зазначити, що за всю історію Литви в країні був лише один король - Міндовг, коронований у 1253 році. Його наступники називалися "великими князями".

Як відомо, в Білорусі і Росії також відновлюють балто-слов'янську ідентичність племені кривичів. 

Велике князівство Литовське - держава зі столицею у Вільнюсі (XIII-XVIII ст.ст.), до складу якої в XIV-XVI сторіччях входила значна частина нинішніх українських земель. Також до складу феодального утворення входили Білорусь та Литва, і частково території Росії, Латвії, Польщі та Естонії.

В 1569 році ВКЛ утворило з королівством Польщі федеративну державу - Річ Посполиту. Князівство зберегло широку автономію, але передало під контроль корони свої українські території.

Більше про ВКЛ читайте на Історичній Правді у темі "Велике князівство Литовське"

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.