Спецпроект

У директора "Київської фортеці" відібрали квартиру, бо вона завелика

У екс-директора музею "Київська фортеця" В'ячеслава Кулинича забрали надану міською владою квартиру, оскільки "метраж даної квартири перевищує норми, які суперечать житловому законодавству України".

Така відповідь на запит до Київської міськдержадміністрації щодо повернення Кулиничу подарованої до Дня працівника культури квартири надійшла до депутата Київради (БЮТ-Батьківщина) Олександра Бригинця.

"Коли КМДА вручала В. Кулиничу квартиру - на свято перед камерами - ніяких проблем з її метражем не було, - зазначив Бригинець. - Але після звільнення його з посади директора Київської фортеці виявилося, що квартира не відповідає нормам житлового законодавства".

У відповіді КМДА зазначається, що акти та документи на оформлення житла родині Кулінічів було передано до квартирного відділу Шевченківської райдержадміністрації для затвердження спільного рішення та видачі ордера.

При опрацюванні документів нібито виявилося, що метраж даної квартири перевищує норми, які суперечать житловому законодавству України.

Нагадаємо, 17 липня з посади директора Національного історико-архітектурного музею "Київська фортеця" звільнили В’ячеслава Кулинича. Згодом стало відомо, що в нього відібрали урочисто подаровану головою КМДА Поповим квартиру.

 

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.